Haberler

AnTuTu Ekim Ayının En Hızlı Android Telefon Modellerini Açıkladı

Teknoloji ürünleri üzerinde hız ve performans testleri yapan ve aylık periyotlarla en iyi modelleri sıralayan AnTuTu, Ekim ayı Android raporunu açıkladı. Global pazarda en iyi performansa sahip telefonlar listesi içeriğimizde.

Akıllı telefonlar görseli

AnTuTu, Ekim ayı da dahil olmak üzere global piyasada yer alan Android modellerinin yer aldığı en hızlı akıllı telefon modelleri raporunu açıkladı. Cihazları işlemci, GPU, hafıza ve kullanıcı deneyimine göre puanlayan platformun raporunda Snapdragon 8 gen 1 yonga setine sahip modeller öne çıktı. Xiaomi’nin Ekim ayı içerisinde piyasaya sürdüğü Mi 12T Pro modeli de listeye üst sıralardan giriş yaptı.

En hızlı Android telefon modelleri – Ekim 2022

AnTuTu’nun en yüksek performanslı telefonlar listesinin ilk sırası Asus Rog Phone 6’nın 16 GB RAM ve 256 GB dahili hafızaya sahip versiyonu oldu. Snapdragon 8 gen 1 yonga seti kullanılan model işlemci ve depolama kategorilerinde de en yüksek puana sahip akıllı telefon modeli oldu. Asus’un oyun odaklı bu modeli Eylül ayında da listenin üçüncü sırasında yer alıyordu.

İkinci sırada Asus’un 18 GB RAM ve 512 GB dahili hafızaya sahip Rog Phone 6 Pro modeli yer alırken, bu model kullanıcı deneyimi puanlamasında da ilk sırada yer aldı. En hızlı telefonlar arasında 3. Sıranın sahibi ise Xiaomi’nin yeni modeli Mi 12T Pro oldu. Zirvedeki diğer modeller gibi Snapdragon 8 gen 1 yonga setiyle donatılan modeli ülkemizde satışı bulunmayan Red Magic 7 modeli takip etti.

Global pazarda büyük ilgi gören ancak Türkiye pazarında yer almayan Black Shark 5 Pro akıllı telefon da AnTuTu raporunda 5. sırada yer aldı. Sıralamada Dimensity 9000 yonga setinden güç alan Vivo X80 altıncı, Motorola Edge 30 Pro ise yedinci sırada yer aldı.

Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 4 geçtiğimiz aya oranla bir basamak düşerek 8. sıraya geriledi. Listenin 9. sırasında Mi 12 Pro, 10. sırasında ise Motorola Edge X30 model akıllı telefon yer aldı.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Statcounter, En Çok Kullanılan Windows İşletim Sistemlerini Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu