Haberler

Xiaomi Çoğu Cihazına Erişimi Kesiyor!

Yapılan yeni açıklamalarla birlikte ünlü teknoloji devi Xiaomi, akıllı telefonlarının bazılarına erişimi keseceğini duyurdu.

Farklı teknolojik hamlelerle gündeme gelen ve kullanıcılarına yenilik yapmasıyla bilinen Xiaomi, beklenmeyen bir duyuruyla karşımıza geldi. Telefon alanında gelecek aylarda bambaşka cihazlar açıklayan şirket çoğu modele erişimini kestiğini açıkladı. Belirlenen modellere artık satış sonrası ve yazılımsal destek sağlanmayacak. İşte haber hakkındaki detaylar…

Ülkemize hızlı bir şekilde giriş yapan ve teknoloji alanında farklı kategorileri birleştiren Xiaomi, birçok cihaz için desteğini keseceğini açıkladı. Özellikle bu cihazlar arasında bulunan Redmi serisi herkesi şaşırtsa bile şirket tarafından yazılımsal olarak geri kalındığını ve yeni modeller için çalışıldığını söylendi.

Xiaomi Redmi S2, Mi Max 3, Mi Discovery Edition…

Yapılan yeni açıklamayla birlikte alt kısımdaki cihazların hiçbirine artık destek verilmeyeceği duyuruldu. Özellikle içerisinde yer alan modellere satış öncesi ve sonrası için verilen destekler farklı bir alana çekilmek isteniyor. Bunun yanında yapılan bütün adımlar da yazılımsal kaynakların artırılması beklenmekte.

  • Xiaomi Redmi S2
  • Xiaomi Redmi 6 Pro
  • Mi 8 Screen Fingerprint
  • Mi Max 3
  • Mi Discovery Edition
  • Xiaomi Mi Play

Android sistemlerin gelişmesi için de farklı yazılım geliştirmeleri yapan Xiaomi, cihazları için ürettiği sistemi artıracağını söylemişti. Bunun yanında üretilen Android OEM’ler sayesinde bütün cihazlar adına uzun bir kullanım sunulmakta. Yazılım alanında kendilerini geliştirdikleri kadar donanıma da özen gösteren şirket, cihazlarının dayanıklı olmasını istiyor. Özellikle belirttiğimiz sistemlere destek verilmeyeceği açıkladıktan sonra yeni modellerin geleceği tahmin edilmeye başlandı. 

Yeni döneme girmemizle birlikte farklı alanlara yönelen şirket, otomobil sektöründe de yer almak istediğini açıklamıştı. Özellikle bu haberimizde sunduğumuz detaylarda şirketin mobil sektöründen uzaklaşarak bambaşka alanlara girme isteği olduğu görülebiliyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Xiaomi’nin bu kararından sonraki adımları nasıl olacak?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu