Haberler

Windows’un Yeni Nesil Versiyonu 24 Haziranda Duyurulacak

Microsoft 24 haziranın gecesinde dijital bir etkinlik yapacağını duyurdu. Etkinlik Microsoft CEO’su Satya Nadella ve  üretim müdürü Panos Panay tarafından açılacak. Microsoft Build geliştirici konferansında etkinliğin Windows’un yeni nesline ev sahipliği yapacağına işaret edildi. Yeni nesil Windows’un yeni bir Windows uygulama dükkanı ve yeniden dizayn edilmiş bir arayüz ile gelmesi bekleniyor. Kullanıcılar etkilinlik mikrositesinde bir hatırlatıcı oluşturabiliyor. Windows Central’in bir haberine göre Windows’un bu yeni versiyonu “Sun Valley” (Güneş Vadisi) olarak adlandırılmış.

Bloomberg’in bir haberine göre de yazılım “dizaynda değişiklikler, yaratıcılar ve geliştiriciler için Windows uygulama dükkanı olanakları ve kullanıcılar ve kullanıcıların önemsediği topluluklar arasında daha kolay bağlantı kurulabilmesi” gibi yeniliklerle gelecek.

Yine Windows Central’a göre bir Windows 10 güncellemesi ile yeniden dizayn edilmiş bir Başlat Menüsü, Eylem Merkezi, Dosya Gezgini ve Görev Çubuğu görebileceğiz.

Microsoft’un daha önceden çift ekranlı cihazlar için bir Windows 10X geliştiriyor olduğunu ama daha sonra bu yeni Windows 10X görsel özelliklerini Windows 10’un yeni versiyonunda kullanmaya karar verdiğini biliyoruz.

ZDNet’e göre Windows 10’un bu güncellemesi yılın ikinci yarısında kullanıcılara sunulacak.

Kaynak: firstpost.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.