Haberler

Apple, Eylül Ayına Kadar Ofislerini Yeniden Açmayı Planlıyor

Apple, Çarşamba günü şirket çapında yapmış olduğu yeni bir duyuruya göre, çalışanların Eylül ayına kadar ofislerine dönmesini planlıyor.

Apple CEO’su Tim Cook, çalışanların haftada en az üç gün ofislerine dönmesi gerektiğini belirtti. Personelin bir kısmına ise, kalan iki gün uzaktan çalışma seçeneği sunulacak.

“Yüz yüze” çalışma gerektiren ekipler ise, dört veya beş gün süreyle ofislerine geri dönüyor olacak.

Apple ayrıca, çalışanların yılda iki hafta uzaktan çalışma için başvurabileceklerini söyledi.

Ancak, bu uzaktan çalışma taleplerinin yöneticilerin onayından geçmesi gerekecek.

CEO Cook, şirketin uzaktan çalışma ortamına sorunsuz ve hızlı bir şekilde geçmiş olmasına rağmen, yüz yüze gerçekleştirilen ortak çalışmanın yerini alacak yeterlilikte olmadığını açıkladı.

The Verge tarafından ulaşılan duyuru metninde, “Birçoğumuz uzaktayken başarabildiğimiz her şeye rağmen, gerçek şu ki geçen yıl önemli bir şey eksikti: birlikteliğimiz” ifadesine yer verildi.

“Görüntülü konferans görüşmesi, aramızdaki mesafeyi elbette azalttı, ancak yerini alamayacağı ve taklit edemeyeceği şeyler var.”

Aktivitenin uğultusunu, enerjiyi, yaratıcılığı ve yüz yüze toplantılarımızın işbirliğini ve hepimizin oluşturduğu topluluk duygusunu özleme konusunda yalnız olmadığımı biliyorum.”

Apple, büyük ölçüde iPhone satışlarındaki artış nedeniyle genel gelirlerinin yıllık bazda %50 artmasıyla pandemi sırasında gücüne güç katan şirketlerden biri oldu.

Apple’ın aksine Facebook ve Twitter çalışanlarına tam zamanlı olarak uzaktan çalışmanın önünü açtı

Ek olarak şirket, evden çalışma politikası konusunda diğer teknoloji devlerine göre daha muhafazakar kararlar almayı tercih etti.

Facebook geçen yıl çalışanlarının yöneticilerinden onay aldıkları sürece tam zamanlı olarak evden çalışabileceklerini duyurmuştu.

Twitter CEO’su Jack Dorsey de Mayıs 2020’de benzer bir politikanın duyurusunu yaparak çalışanlarına tam zamanlı olarak evden çalışmanın kapısını açtı.

Facebook ve Twitter’dan farklı olarak, Google da ofise dönme hazırlığı yapan şirketlerden biri oldu. Şirket yakın zamanda daha fazla çalışanın haftada en az üç gün olmak üzere ofislere döneceğinin planını duyurmuştu.

Kaynak: bbc.com

Diğer Haberler

Windows’un Yeni Nesil Versiyonu 24 Haziranda Duyurulacak
Nvidia Yeni Amiral Gemisi Ekran Kartını Duyurdu
FBI, Et Tedarik Şirketine Yapılan Siber Saldırının Rus Kaynaklı Olduğunu Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.