Haberler

Windows 11’in Büyük Şubat Güncellemesi İle Gelecek Özellikler

Eğer Windows 11’de birden fazla monitör kullanıyorsanız, artık saat ve tarihin her birinde ayrı ayrı görüntülenebileceği haberine sevinebilirsiniz. Microsoft geçen yıl Windows 11’i çıkardığında söz konusu özelliği eklememişti. Yakında ikincil ekranınızda da bunları görüntüleyebileceksiniz.

Önizleme testcilerine yayınlanan sürüm için düşülen notlarda “Cihazınıza bağladığınız öteki monitörlerin görev çubuklarında da zamanı gösterebilme özelliğini ekledik.” yazdığı görülebiliyor. Eksik olan bir çok özellikten birinin tamamlandığını görmek hoş olsa da, Microsoft’un dikkate alması gereken daha bir sürü şey bulunuyor.

Microsoft çoktan bu şubat ayı için normalden daha büyük bir güncellemenin sözünü verdi. Şimdiyse bu güncellemenin herkes için açılması yakın gözüküyor. Güncelleme Android uygulamalarının Windows 11’de de görüntülenebilmesi, yeniden dizayn edilmiş Notepad ve Media Player uygulamaları ve bir takım görev çubuğu geliştirmeleri içerecek. Hava durumu widget’ı bu güncelleme ile görev çubuğuna geri dönecek. Microsoft Teams çağrıları için de görev çubuğuna sesi kapat/aç özelliği eklenecek. Ayrıca belirli bir uygulamayı veya pencereyi doğrudan Microsoft Teams aramasıyla hızlıca paylaşabileceksiniz.

Microsoft bu güncellemenin tüm kullanıcılar için ne zaman yayınlanacağı henüz açıkalmadı. Ama “yayın önizlemesi” sürümünde bulunduklarına göre yaygın şekilde sunulmaları yakın olsa gerek. Microsoft yeni deneysel özellikleri 2022 boyunca da test etmeye devam edecek.

Kaynak: theverge.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.