Haberler

Windows 11: Word Yazdırma Sorunları (Grafikler Yok, PDF Okuyucu Yüklendiğinde Boş Sayfa Geliyor)

Bazı kullanıcılar, PDF okuyuc yüklü olduğunda Word’de boş sayfaların yazdırılması ve .doc dosyalarındaki grafiklerin yazdırılmaması gibi yazdırma sorunları yaşadıklarını bildiriyor.

PDF Okuyucu Yüklendiğinde Word Boş Sayfa Yazdırıyor

Bazı kullanıcıların 18 Haziran 2024’te Office365 ve yazdırma ile ilgili bir sorunlarını bildirmeye başladı. Windows 11 ve Microsoft Office online sürümünü kullanırken, bir süredir Word’de bir şey yazdırmaya çalıştığında yazdırma çıktısında sadece boş bir sayfa aldığını belirtti. Bu sorunun, varsayılan PDF görüntüleyici olarak Adobe Reader veya Foxit ayarlandığında ortaya çıktığı fark edildi.

Daha da ilginci, belgeyi Microsoft Word’de “Okuma” modunda açtığında yazdırmanın sorunsuz çalışmasıydı. Bu hatanın sadece online sürümde meydana geldiğini ve Microsoft’a bir hafta önce bildirdiğini, ancak yanıt alamadığı belirtildi.

.doc Dosyalarındaki Grafikler Word’de Yazdırılmıyor

19 Haziran’da Microsoft Word ile ilgili başka bir sorun bildirdi. doc dosyalarındaki grafiklerin artık yazdırılamadığını bildirilmeye başlandı. Word’den yazdırılan çıktılarda grafiklerin ve WordArt öğelerinin eksik olduğunu belirtiyor. Farklı sistemlerde, farklı yerlerde ve farklı yazıcılarda bu sorun yaşanıyor. Ortak noktaları ise hepsinin .doc dosyaları olması. Hata, “Microsoft Print to PDF” ile de meydana geliyor. Dosyayı docx olarak kaydedip Word’ü kapatıp yeniden açtıktan sonra durum biraz düzeliyor, ancak bir süre sonra yine bazı öğeler eksik yazdırılıyor.

Geçici Çözüm: .pdf olarak kaydedip PDF’yi yazdırmak.

Potansiyel Çözüm: Ayarlar > Görüntü > Yazdırma seçenekleri > “Word’de oluşturulan çizimleri yazdır” ve “Arka plan renklerini ve resimleri yazdır” kutucuklarının işaretli olduğundan emin olun. Ayrıca, grafik seçeneklerinde “Metin öncesi sarma” seçeneğini işaretlemek, .doc dosyalarındaki eksik grafik sorununu çözebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu