Haberler

Windows 11 KB5011563 Güncellemesi Yayınlandı SMB ve DirectX Mavi Ekran Düzeltildi

Microsoft, mavi ekran BSOD tetikleyen ve diğer sorunlar için düzeltmeler içeren isteğe bağlı KB5011563 toplu güncelleştirme önizlemesini Windows 11 için yayımladı. KB5011563 güncellemesini yüklemek için Ayarlar > Windows Update’e gitmeli ve manuel olarak ‘Güncellemeleri kontrol et’ yapmalısınız. İsteğe bağlı bir güncelleme olduğundan, siz ‘Şimdi indir’ düğmesini tıklatana kadar Windows onu yüklemeyecektir. Ayrıca Microsoft Update Kataloğu’ndan manuel olarak indirip yükleyebilirsiniz.

Mavi ekran düzeltmeleri ve daha fazlası

Başta bahsedildiği gibi, bugünün Windows 11 isteğe bağlı güncelleme ile DirectX ve SMB sunucusundaki iki mavi ekran hatası giderildi. Güncelleme ayrıca, Windows bildirimlerini kullanarak aramalar, hatırlatıcılar veya alarmlar için bildirim gönderen uygulamalar için özel olarak tasarlanmış yeni özellikler getiriyor. Ayrıca, Microsoft OneDrive dosyalarının yeniden adlandırılıp Enter tuşuna basıldıktan sonra odağı kaybetmesine neden olabilecek bir sorunu da gideriyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.