Haberler

Windows 11 Hatası, Kullanıcıları Windows 10 Görev Çubuğuna Geri Döndürüyor

Bazı Windows 11 kullanıcıları, işletim sisteminin Windows 10 görev çubuğunu göstermeye devam ettiği ilginç bir hata ile karşı karşıya kalıyor.

Windows’un yeni bir sürümü yayınlandığında, Başlat Menüsü, Görev Çubuğu veya diğer işletim sistemi özellikleriyle ilgili her zaman ilginç hatalar ortaya çıkmıştır.

Yine benzer bir şekilde kimi kullanıcılar bilgisayarlarını Windows 11’e yükselttikten sonra, işletim sistemlerinin Windows 10 ve Windows 11’in bir melezi haline geldiği tuhaf [1, 2] hatalar bildirdiler.

Reddit’teki bir gönderide, bir kullanıcı yeni işletim sisteminin Windows 10 Görev Çubuğunu kullanmaya devam ettiğini ve Başlat Menüsünün artık çalışmadığını gösteren bir ekran görüntüsünü paylaştı.

Kullanıcı, gönderisinde “Microsoft’un resmi güncelleme asistanı kullanılarak Windows 11’e güncellendi. Hala eski görev çubuğum var ve başlat menüsü hiç çalışmıyor”, ifadelerini kullandı.

Windows 11 retaining the Windows 10 taskbar
Windows 10 görev çubuğuna geri dönmüş olan Windows 11 ekran görüntüsü

Konuyla ilgili paylaşım yaptıktan kısa bir süre sonra, diğer Reddit kullanıcıları da benzer davranışlarla karşılaştıklarını söyledi.

Bu sorunlardan etkilenen kişilerden biri ise, bu sorunların dışında Windows 11’deki diğer her şeyin yeni kullanıcı arayüzü tasarımını kullandığını söyledi.

Aynı sorun, Windows 11 build 22000.194 Insider önizleme programında test edildiğinde de görülmüştü.

Bu sorunları gidermek için kullanıcılar, bazı durumlarda işe yarayan en son Windows 11 güncelleştirmesini kaldırmayı denedi.

Yeni kullanıcı profili oluşturularak sorun çözülebiliyor

Bazı kullanıcılar ise sorunu çözmek için yepyeni bir kullanıcı profili oluşturmayı önerdi. Ancak, kullanıcıların daha sonra verilerini yeni profile kopyalaması ve potansiyel olarak bazı uygulamaları yeniden yüklemesi gerekecektir.

Kullanıcılar yeni profil oluşturdukları durumlarda sorunlarının çözüldüğünü bildirdi. Sorunun kaynağının ise bir Kayıt Defteri bozulması olabileceği düşünülüyor.

Windows 10 Görev Çubuğu’ndaki bazı özelliklerin yeni işletim sisteminde bulunmamasından dolayı ise kimi kullanıcılar bu hatayı bir avantaj olarak görüyor.

Microsoft yetkilileri söz konusu hata ile ilgili henüz bir yama ya da tavsiye yayınlamadı.

Kaynak: bleepingcomputer.com

Diğer Haberler
Apache İçin Acil Yama Vakti
Microsoft, Desteklenmeyen Bilgisayarlar İçin Windows 11 TPM Bypass Yöntemi Paylaştı
Twitch Kaynak Kodu ve Ödeme Raporları Sızdırıldı

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.