Haberler

Windows 11 Geldi, Internet Explorer Veda Etti

Microsoft, yeni işletim sistemi olan Windows 11’i dün açıklamış ve portalımızda haberini yapmıştık. Windows 11 beraberinde bir çok yenilik getirirken bir çok alışkanlıklarda değişiklikleri beraberinde getirecek gibi duruyor. Bu değişikliklerden birisi de Internet Explorer.

Windows 11 ile beraber eski dost Internet Explorer artık yok. Microsoft yaptığı duyuruda, Microsoft Edge artık IE Modu özelliğini içerdiğinden Internet Explorer’ın Windows 11’de devre dışı bırakılacağını belirtiyor. Mayıs ayında Microsoft, Internet Explorer’ın Windows 10’un belirli sürümleri için 15 Haziran 2022’de desteğin sonuna ulaşacağını duyurmuştu.

Eski web uygulamaları için hala Internet Explorer’a ihtiyaç duyan Windows kullanıcıları, düzgün çalışması için Microsoft Edge IE Modu özelliğini kullanabilir.

Kurumlar Windows 10’u kullanmaya devam edecekleri için, Windows 10 destek ömrünün sonuna ulaşana kadar büyük olasılıkla Internet Explorer’ı desteklemeye devam edecek. Ancak Microsoft, Windows 11’de IE’yi kaldırdığı için çok uzun süre destek vermeyeceği konusunda ip uçları veriyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.