Haberler

Windows 11 22H2 Yayınlandı

Microsoft, Windows 11 2022 güncelleştirmesi olarak da bilinen Windows 11 22H2 sürümünü yayımladı ve Windows 10 2004 veya Windows 11’in daha eski bir sürümünü kullanan kullanıcılar için isteğe bağlı bir güncelleştirme ile bu sürüme geçebilecek.

Windows 11 22H2’i yüklemek için Başlat >  Ayarlar > Windows Update’e  ve ardından ‘ Güncellemeleri kontrol et ‘ düğmesine tıklayın. Windows 11 hızlı bir kontrol gerçekleştirecek ve ardından ‘ İndir ve yükle ‘ bağlantısını tıklayarak yükleyebileceğiniz isteğe bağlı ‘Windows 10, sürüm 21H1 için Özellik güncellemesi’ni listeleyecektir .

Windows kullanıcıları,  en son sürüme yükseltmek veya temiz bir Windows 11 22H2 yüklemesi için bir ISO oluşturmak için Windows 11 Medya Oluşturma aracını da kullanabilir.

Windows 11 22H2’deki yeni özellikler

File Explorer

Dosya Gezgini, favorilerinize ve en son dosyalarınıza hızlı erişim sağlayan yeni bir ana sayfa ve uzun zamandır beklenen sekme desteği ile Windows 11 22H2’de tamamen yeniden tasarlandı.

Controller Bar

Yeni Xbox Denetleyici Çubuğu, kullanıcılara en son oynadıkları oyunlara ve oyun başlatıcılarına denetleyici dostu erişim sağlar. Windows 11 kullanıcıları, PC’ye bağlı bir Xbox’dan Xbox düğmesine basarak Denetleyici Çubuğuna erişebilir.

Smart App Control

Akıllı Uygulama Kontrolü, güvenilmeyen uygulamaları ve dijital olarak imzalanmamış uygulamaları engelleyen yeni bir güvenlik özelliğidir. Ne yazık ki, bu özellik temiz bir Windows 11 yüklemesi gerektiriyor, bu nedenle Windows 10 veya daha eski bir Windows 11 sürümünden yükseltme yapanlar bu yeni özelliği kullanamayacak.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu