Haberler

Windows 10 ile Gelen Ücretsiz Veri Kurtarma Aracı

Microsoft, herkesin zamanla ihtiyacını duyduğu silinen dosyalar için kurtarma aracını Windows 10 2004 ve üst versiyonlar ile ücretsiz sunmaya başladı.

Kamera, taşınabilir disk yada bilgisayarınızdan yanlışlıkla bir dosya mı sildiniz mi? Windows 10 2004 ve üstü güncellemeyle dosya kurtarma aracı verileriniz için çözüm sunabilir. Araç birçok dosya türü için kurtarma işlemi görebilir. Kameradan, SD karttan, sabit diskinizden, SSD’den, USB sürücünüzden veya taşınabilir harici disk üzerinde ihtiyacınız olanı bulmanıza yardımcı olacaktır. Şimdilik sadece komut satırı ile kullanılabilen araç sayesinde üçüncü parti araçlara gerek duymadan, size zaman ve ekonomik kazanç sağlayabilir.

Ücretsiz dosya kurtarma aracı, varsayılan mod, segment mod ve imza modu olmak üzere üç farklı modda çalışıyor.

Programı ücretsiz olarak yalnızca Microsoft Store üzerinden indirebilirsiniz.

Uygulama için Microsoft Destek web sitesinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Güncelleme ile gelen diğer özellikler

  • Görev Yöneticisi üzerinden GPU sıcaklığını izleyebilirsiniz. Bunun için harici grafik kartına ihtiyacınız olacak. Ayrıca sğtücünüzünde güncel versiyon sürücüsü ile çalışıyor olması gerekir.
  • Yine görev yöneticisi ekranından disk türünü görebilirsiniz. Bu durumda cihazınızın SSD yada HDD disk türünü görebilirsiniz.
  • Her yeni versiyonda sürekli iyiye doğru gelişen Windows arama özelliği, bu versiyonda yeni bir algoritma ile daha az işlemci kullanımı ile hızlı sonuçlar veriyor.
  • Xbox Game Bar ile yeni bir başarı ilerlemesi ile FPS sayacı ile geliyor. Uygulamayı Microsoft Store mağazasından temin etmek gerekiyor.
  • İşletim sisteminizi buluttan sıfırlayın. Artık sisteminizi sıfırlamak için saklama kapasitenizi kullanmadan veya herhangi bir kurulum medyasına gerek duymadan bulut üzerinden sıfırlama yapabilirsiniz. Bu işlem verilerinizi tamamen silmenize ve verilerinizin kaybolmasına neden olabilir.
  • Diğer özellikleri özetleyecek olursak, Bluetooth iyileştirmeleri, gelişmiş dosya gezgini aramaları, DirectX 12 iyileştirmeleri bunlardan bazıları.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Deneyen var mı yalancinin …. Bedava derken işlem yapınca kart penceresi aciliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.