Haberler

Windows 10 – 1903 Mayıs 2019 Yükseltmesini Neden Alamıyorum?

Malum bu tarz büyük güncellemeler her zaman biz sistem yöneticileri için riskli olmuştur. Hali hazırda yamalar konusunda daha hassas olan firmalar zaten Windows 10 Long Term Servicing Channel (LTSC) sürümünü kullanmayı tercih ediyor.

Windows 10 Sürümleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz

https://www.hakanuzuner.com/index.php/long-term-servicing-branch-ltsb-long-term-servicing-channel-ltsc-semi-annual-channel-sac-current-branch-cb-ve-current-branch-for-business-cbb-kavramlari-2.html

Bunun yanında kullanıcıların yeni nesil özellikleri kullanmasını ve gerek performans gerekse güvenlik başta yeni nesil özellikleri kullanmak isteyen sistemciler ise bu geçişleri kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Ancak özellikle mayıs ayını geçmemize rağmen hala Mayıs güncellemesi almayan bilgisayarların olduğunu ve hatta bu konuda Microsoft’ a pek çok çağrı açıldığını biliyoruz.

Geçenlerde yine Windows Update ile ilgili bir yazı paylaşmıştım, belki gözünüzden kaçmış olabilir;

http://www.hakanuzuner.com/index.php/servicing-stack-updates-nedir.html

Microsoft her geçen gün yama yükleme alt yapısında iyileştirme yapıyor. Bunun bir sonucu olarak özellikle makine öğrenme teknolojisini de kullanarak bundan sonra kritik yamalar için bilgisayarınızın uygun olup olmadığını size söyleyecek bir alt yapı sunuyor.

Tabiki elinizde hali hazırda Update Assistant aracı var ise benzer bir uyarı alıyorsunuz. Ancak piyasa da herkes bu aracı kullanmıyor ve pek çok sistem yöneticisi yüklemeyi windows update servisi üzerinden gerçekleştirdiği için böyle bir özelliğin Windows işletim sistemine gömülü bir şekilde sunulması bence son derece faydalı olmuştur.

Kaynak

https://www.windowslatest.com/2019/06/20/windows-10-can-now-notify-if-your-pc-is-not-ready-for-may-2019-update/

Hakan Uzuner

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktayım. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalıştım. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yaptım. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulundum. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı nın Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktayım. Profesyonel kariyerime ITSTACK Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.