Haberler

Windows Server 2022 LTSC Genel Kullanıma Sunuldu

Microsoft, on yıllık desteğe sahip Uzun Süreli Hizmet Kanalı (LTSC) sürümü olan Window Server 2022’nin bugünden itibaren genel olarak kullanıma sunulduğunu duyurdu. Microsoft’tan Bernardo Caldas bugün yaptığı açıklamada , “Bu, hem büyük şirketler hem de küçük işletmeler tarafından işlerini ve kritik görev iş yüklerini yürütmek için ileriye doğru büyük bir adım”  dedi.

Windows Server 2022 genel kullanıma yeni açılmış olsa da, daha önce toplu lisanslama hizmet merkezi aracılığıyla müşterilere sunulmuştu. Microsoft yeni işletim sistemi için destek başlangıç ​​tarihinin 18 Ağustos’ta başladığını, genel bitiş tarihinin 13 Ekim 2026’ya ve uzatılmış bitiş tarihinin 14 Ekim 2031’e kadar süreceğini göstermek için yaşam döngüsü sayfasını da güncelledi.

Güvenlik ve bulut odaklı yeni gelişmeler

Windows Server 2022, Azure ile gelişmiş hibrit yetenekleri, çok katmanlı güvenlik seçenekleri ile beraber geliyor. Microsoft, “Windows Server 2022’ye yükselterek, Secured-core server ve güvenli bağlantı ile çok katmanlı güvenlikten yararlanabilirsiniz ” diyor. Windows Server 2022 bulut hizmetleri ile on-premises ortam arasında bağlantıyı kolaylaştıran Azure ArcSMB Compression yeni geliştirilmiş özellikler ile beraber geliyor .

Windows Server 2022’de bulunan yeni özelliklerin tamamına buradan erişebilirsiniz.

Windows Server 2022’i indirmek için bu linki kullanabilirsiniz. Diğer erişim yolları aşağıdaki gibidir.

Kaynak: bleepingcomputer.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.