Haberler

Aselsan, Dumrul Adını Verdiği Güvenlik Duvarını Tanıttı!

Gizlilik derecesinin yüksek olduğu ağlarda güvenlik her zaman en önemli etkendir. Bu tarz ağlar sistem içerisinde güvenli şekilde çalışsa da dış dünya ile iletişimde her zaman donanımsal olarak güvenlik duvarlarına ihtiyaç duyarlar. ASELSAN bu ihtiyaçları giderecek bir donanım tabanlı güvenlik duvarı tanıttı.

DUMRUL’un Özellikleri

DUMRUL, donanımsal olarak siber güvenlik sunuyor ve dışarıdan gelen siber saldırılara karşı şirketinizi veya kuruluşlarınız koruyabiliyor.

Cihaz tek yönlü veri iletimi sağlıyor ve günlük kayıt tutabiliyor. DUMRUL, maksimum 2 mikro saniye gecikme ile minimum 1 Gbps maksimum 10 Gbps hıza sahip. Cihaz, gelen verileri belirlenen güvenlik standartlarına göre ayıklayabiliyor.

Bu sayede dışarıdan sisteme girmemesini istediğiniz bir dosya türünü, sisteme girmeden kendi üzerinde engelleyebilir. Ayrıca zararlı yazılımlar için sürekli olarak tarama gerçekleştirebiliyor. Cihaz, birbirinden izole ağlar arasında tek yönlü veri iletimi sağlayabiliyor, bu sayede geliştirilen altyapı ve hassas bilgiler sürekli olarak güvende tutuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.