Haberler

Whatsapp Mesaj Silme ve Geri Çekme Süresi Artıyor

Dünya’da en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasına yeni özellik ekleniyor. Whatsapp mesaj silme süresi 2 gün 12 saate kadar çıkarılarak kullanıcılara etkili bir yenilik sunulacak.

Anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, Dünya’nın her yerine bağlantı kurabilmeniz için kolaylıklar yaratan platformdur. Platform üzerinde bazı durumlarda kullanıcılar mesajlarını silmek veya geri çekmek isteyebiliyorlar. Özellikle bu konuda yenilik açısından belirli bir saat sunulmuş ve artık yetersiz gelmeye başlamıştı. Tepkilerini gösteren kullanıcılar Whatsapp’a ulaştıktan sonra bir yenilik getirilmesine neden oldular.

Farklı uygulamalarda daha da kısıtlı olan bu süreyi platform oldukça büyük bir zaman dilimine yaydı. Böylelikle kullanıcıların istedikleri gibi mesajları yönetme hakkına da sahip olacakları düşünülüyor. Kullanıcılar 7/24 ve anlık olarak mesajlarını karşı tarafa iletebildiği gibi bazı durumlar da mesajlarını düzeltmek isteyebiliyorlar. Özellikle bu durum hakkında da çalışan uygulama, istenmeyen veya sonradan geri çekilmek istenen iletileri düzenleyebileceğiniz bir özellikle de gündeme tekrardan gelebileceği duyuruldu.

Whatsapp Mesaj Silinmesi 60 Saate Kadar Kullanılabilecek

Whatsapp mesajlaşma olanağı popülerliğini daima koruyan bir platform olmuştur. Platform içerisinde güncelliğini korumaya çalışan şirket, özellikle yenilik getirirken kullanıcıların isteklerini göz önünde bulundurmaya çalışıyor. Mesaj silinme konusu yayılmaya başlamasıyla birlikte şirket direkt olarak bir güncelleme getirme kararı aldı. Uygulama 2 gün 12 saate kadar mesaj silme veya çekme yapmanıza izin verirken en yakın rakibi olan Telegram 48 saate kadar izin sunuyor.

Birbirinden farklı özelliklerle gündeme gelen Whatsapp, geçtiğimiz günlerde mesajlara tepki verme emojilerini de geliştireceğini duyurmuştu. Kullanıcılar bambaşka yenilikler beklediği için platformda bu detaya uygun şekilde güncellemeler getiriliyor. Hiçbir zaman üyelerini kısıtlamalara uğratmayan uygulama yeni getireceği özellikle de oldukça özgür bir mesajlaşma uygulaması olduğunu Dünya’ya sunacak.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu