Haberler

WhatsApp’a İki Yeni İşlevsel Özellik Ekleniyor

Meta, anlık görüşme uygulaması WhatsApp için iki yeni özelliği test ediyor. Yeni özelliklerden ilki bilinmeyen numaralardan gelen mesajları engellemeye yönelik geliştirilirken diğer özellikse sohbet içerisinde fotoğraf ve video gönderimini kolaylaştırıyor. Meta’nın geliştirdiği yeni WhatsApp özellikleri içeriğimizde.

WhatsApp Premium

Anlık mesajlaşma ve görüşme uygulaması yakın zamanda birçok özellik kazandı. Son olarak yanlışlıkla silinen mesajları geri almaya olanak sağlayan yanlışlıkla silme özelliğini kullanıma sunan platform, 2 yeni özellik üzerinde çalışıyor.  

WhatsApp bilinmeyen numaraları engellemeyi kolaylaştırıyor

WhatsApp bilinmeyen numaraları engelleme

WhatsApp’ta size mesaj gönderen bilmediğiniz bir numarayı engellemek için uygulamaya girmek, sohbeti açmak, kişini profilini görüntülemek ve oradaki engelleme butonunu kullanmak gerekiyor. WhatsApp’ın geliştirdiği yeni özellik direkt olarak mesajın geldiği bildirim üzerinden kişiyi engellemeye olanak sağlıyor. Bu özellik tüm gelen mesajlar için geçerli değil, yalnızca bilinmeyen numaralara yönelik. Bu yöntemle rehberde kayıtlı olan kişiler engellenemeyecek.

Fotoğraf ve video modu birbirinden ayrılıyor

Hali hazırda WhatsApp sohbeti içerisinde video kaydetmek için fotoğraf butonuna basılı tutmak gerekiyor. Özellikle uzun video çekimleri esnasında çok da işlevsel olmayan bu durumu değiştirecek yeni özellik WhatsApp Beta v2.22.24.21 sürümünde test ediliyor. WhatsApp yeni geliştirmesinde fotoğraf ve video kayıtlarını birbirinden ayırarak kullanıcılara daha kolay kullanım sunacak 2 yeni sekme sunuyor.  

Siz de WhatsApp’a gelecek yeni özellikler hakkında görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu