Haberler

WhatsApp Sesli Durum Özelliği Android’de Kullanıma Açıldı

Anlık görüşme uygulaması WhatsApp, sesli durum özelliği kazandı. İlk olarak Şubat ayında duyurulan özellik, 30 saniyeye kadar seslerin kaydedilip durum olarak paylaşılmasına olanak sağlıyor. WhatsApp sesli durum özelliği ile ilgili detaylar içeriğimizde.

WhatsApp Sesli Durum Özelliği

Meta, anlık mesajlaşma ve görüşme uygulaması WhatsApp için birçok yeni özellik geliştiriyor. Telefon numarası yerine kullanıcı adı ile profil oluşturma, gönderilen mesajları 15 dakikaya kadar düzenleyebilme, tek bir sohbeti kilitleme, yerel sohbet transferi gibi özellikleri test eden şirket, bugün Android kullanıcıları için yeni bir özelliği kullanıma açtı. Android 2.23.2.8 sürümü ile birlikte kullanıma açılan WhatsApp sesli durum özelliği, önümüzdeki günlerde iOS için de aktif edilecek.

WhatsApp sesli durum özelliği nedir?

WhatsApp’ta şu ana kadar metinler, fotoğraflar ve videolar durum olarak paylaşabiliyordu. Yeni gelen sesli durum özelliği isminden de anlaşılabileceği gibi durum paylaşımı esnasında ses paylaşımına olanak sağlıyor. Yeni özellik, WhatsApp’ın mevcut durum ayarları ile kullanılacak. 30 saniyeye kadar sesler paylaşılabilecek, istenilen kişilere gizlenebilecek ve 24 saatin ardından kaybolacak. Meta, sesli durum özelliğini kendi internet sitesinde şu şekilde açıklıyor;

“WhatsApp durumunda 30 saniyeye kadar sesli mesaj kaydetme ve paylaşma imkanını kullanıma sunuyoruz. Özellikle de kendisini yazarak değil konuşarak daha rahat ifade eden kişiler, daha kişisel güncellemeler göndermek için sesli durumu kullanabilir.”

WhatsApp’ta sesli durum nasıl paylaşılır?

Sesli durum özelliğini kullanabilmek için Android kullanıcılarının uygulamayı 2.23.2.8 sürümüne güncellemesi gerekiyor. Güncel sürümü kullanıyorsanız WhatsApp durum paylaşma ekranında sağ alt kısımda yer alan kalem simgesine dokunun. Karşınıza şu ana kadar kullanılan metin paylaşımlarının yapıldığı ekran çıkacaktır. Bu ekranın sağ alt kısmında mikrofon simgesini göreceksiniz.

Mikrofon simgesine basılı tutarak paylaşmak istediğiniz sesi kaydetmeye başlayabilirsiniz. Ekranda ilerleme durumu ve saniye sayacı görünecektir. Mikrofon simgesinden elinizi çektiğinizde kaydedilen sesi dinleyebilir, alt kısımda bulunan paylaşma ayarlarından istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu