Haberler

WhatsApp Arama Seçeneklerine Beklenmeyen Bir Yenilik Geliyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, beklenmeyen bir özellik yayınladı. Özellik içerisinde istediğiniz tarihte yapılan konuşmaları görebilmemiz mümkün oluyor!

WhatsApp, son yayınladığı güncellemeyle birlikte Beta kullanıcılarına farklı bir özellik getirdi. Özelliğin şu ana kadar daha önce hiçbir platformda olmaması ve yayınlanmaması dikkat çekerken bir yeniliğe daha imza atıldığı görüldü. Platform, artık kelime üzerinden değil tarih seçerek arama yapmanıza fırsat verecek.

Dünya’da en çok kullanılan mesajlaşma ve iletişim uygulaması olan WhatsApp, her zaman kullanıcılarına yönelik yenilikler geliştirmektedir. Bünyesinde bulundurduğu farklı seçenekler kullanmayı kolaylaştırırken hızlı şekilde istediğimiz sonuca ulaştırabiliyor. Getirilen bu yenilikle birlikte ise sohbet içerisinde arama bölümünü kullanırken sadece kelime olarak değil, tarih belirleyerek görebilmenizi sağlayacak. Böylelikle oldukça uzun bir arama yapma süreci ortadan kalkacak.

WhatsApp Özelliği İlk Önce Beta Kullanıcılarına Sunuyor!

Bildiğiniz üzere WhatsApp’ta mesaj araması yapmak kolay bir şey değildir. Gerekli kelimeyi girmek, üst mesajlara gitmek bir hayli yorabiliyor. Yeni getirilen özellik ise bir sohbette aramak istediğiniz mesajı tarih seçerek kolaylıkla bulmanızı sağlayacak. Seçenek sayesinde oldukça hızlı bir sonuç elde edilebilecek ve kullanıcılara pratik bir kullanım sunulacak.

Whatsapp

Yayınlanan yeni uygulama içi görselde yeniliğin öncelikle iOS Beta sürümüne getirileceği söylendi. Özellik hakkında yayınlanan resimlerde uygulamaya bir takvim seçeneği getirilerek kullanıcıların bu bölümden kolaylıkla tarihleri seçebilmesi sağlanıyor. Tamamen kendi seçimleriniz olan bu bölümleri herhangi bir zorluk olmadan seçebilir, dilediğiniz mesaja anlık olarak ulaşabilirsiniz. Ek olarak kelime filtreleme seçeneği getirilen yenilikle birlikte aktif olarak çalışmaya devam edecek.

WhatsApp son yayınlanan güncellemesinden önce farklı seçenekleri de geliştireceğini duyurmuştu. Uygulamanın kullanıcılara daha pratik şeyler sunmaya çalışması özellikle bu yenilikle birlikte daha fazla öne çıkardı.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu