Haberler

WhatsApp Android Tablet ve iPad’lere Geliyor!

Dünya’nın en çok kullanılan mesajlaşma ve haberleşme uygulamalarından WhatsApp, sonunda beklenen haberi açıkladı. Uygulama artık varlığını bütün tablet cihazlarda gösterebilecek!

Akıllı telefonlar için geliştirilen ve farklı platformlar arası çalışma olanağı taşıyan WhatsApp, beklenmeyen bir haberle gündeme geldi. Platform ilk kurulduğu günden bu yana akıllı telefonlarda kullanılabilirken artık bütün tabletlere geleceğini açıkladı. Meta’nın konu hakkında yaptığı açıklamalarda farklı noktalara da değinildi. İşte haberle ilgili detaylar…

WhatsApp, son yaptığı güncellemeyle birlikte arama seçeneklerine farklı özellikler getirerek kullanıcılarını etkilemeye başarmıştı. Etkileme konusunda yeni adımlar atmaya başlayan şirket, harika bir özelliği daha bünyesine getirdi. Uygulama artık Android tabletler ve iPad’ler üzerinde aktif olarak çalışabilecek. Kullanıcılar test aşamasından sonra hiçbir zorluk yaşamadan platforma bağlanarak aktif olarak kullanabilecekler.

Meta, WhatsApp İçin Adımlarını Hızlandırıyor!

Platform, Dünya üzerinde özellikle iletişim konusunda büyük bir ilerleme gösterirken kullanıcılara diledikleri yerden bağlanma fırsatı yaratmak istiyor. Meta konu hakkında yaptığı açıklamalar içerisinde özellikle kullanıcılara alternatif olarak kullanım sunabileceği yerleri değiştirmek istediğini açıkladı. Bu alanda olumlu yönler artarken kullanıcılar için de daha rahat bir sistem sunulmuş olacak.

Tabletler üzerinden WhatsApp kullanmak isteyenlerin ilk başvurduğu yöntem 3. Taraf kaynaklarını kullanarak uygulamayı indirmek oluyor. Bu yöntem bütün bilgilerinizin sızdırılmasına yol açabileceği gibi tamamen zararlı bir sistem yüklemiş olmanıza fırsat yaratmaktadır. Güvenli ve yasal olmayan bu yol artık tamamen ortadan kalkarak kullanıcılar diledikleri uygulama mağazalarından yükleme yapabilecekler.

Getirilecek olan güncelleme şu anda ne zaman yayınlanacağı bilinmese bile aktif olarak 2022 yılı bitmeden sunulacağı düşünülüyor. Tabletler üzerinden bağlantı sağlamak ise QR kod yardımı ile gerçekleşerek kolaylıkla kullanıma sunulabilecek.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu