Haberler

Twitter Kurucusu Satılan Tweet’le Bitcoin Alacak

Twitter kurucusu Jack Dorsey, geçtiğimiz günlerde Twitter’ın ilk Tweet’ini dijital olarak satışa çıkarmıştı. Ceo şimdi de Bitcoin açıklamasıyla gündemde.

Twitter’ın kurucusu ve patronu Jack Dorsey dijital olarak kendinin ve Twitter’ın ilk Tweet’ini açık arttırma ile satışa çıkardı. Dorsey yaptığı açıklamada açık arttırmadan elde edilen geliri hayır kurumlarına bağışlamak için Bitcoin’e çevireceğini ifade etti.

Ceo, tweetini değiştirilebilir olmayan kripto para olan NFT ile açık arttırmaya sundu ve açık arttırmanın 21 Mart’ta sona ereceğini belirtti. 15 yıllık Tweet için açık arttırmadaki en yüksek teklif ise şimdilik 2.5 milyon dolar.

Öte yandan, Jack Dorsey’in kripto paralara olan ilgisi de sır değil. Dorsey’in liderliğindeki Square Inc, geçtiğimiz ay Bitcoin’e 170 milyon dolar daha yatırım yaptığını açıklamıştı. Ceo’nun bu sayede kripto paraların benimsenmesinde rol oynadığını söylenebilir.

Twitter Ceosu Jack Dorsey
Twitter Ceosu Jack Dorsey

Dorsey’in Tweet’ine gelecek olursak, satıştan elde edilen gelirle Bitcoin alacağını belirtmiştik. Bu gelir Güney Afrika’da aşırı yoksulluk yaşayan ailelere yardım eden GiveDirectly’e bağışlanacak.

Kaynak: reuters.com

Son Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.