Haberler

Twitter, Hikayeler Özelliğini Hindistan İçin Kullanıma Sundu

Twitter Fleets özelliği git gide açılıyor.
Twitter Fleets, önce Brezilya sonrasında İtalya için kullanıma sunuldu.

Twitter, daha önce Brezilya ve İtalya için kullanıma sunduğu yeni özelliği Fleets şimdide dünya internet pazarında ikinci konumda olan Hindistan için kullanıma sundu.

Şirketin ürün lideri ve Periscop’un kurucu ortağı olan Kayvon Beykpour, daha önce İtalyanlar için yaptığı bildirimi, Hindistanlı kullanıcılar için de kendi dillerinde selam (Namasta) vererek duyurdu.

İlk olarak Snapchat’in kullanıcılarına sunduğu “Hikayeler” özelliği, Instagram, Facebook, WhatsApp, YouTube platformlarda da kullanılmaya başlandı. Daha önce bu özelliği test ettiğini ve kullanıma sunacağını aktaran mavi kuş, sevilen özelliği öncelikle en çok konuşan ülkeler arasında Brezilya ve İtalya’nın kullanımına sundu. Beklediği başarıyı görmüş olmalı ki internet pazarında büyük yere sahip Hindistan’daki kullanıcılar için de kullanıma sundu. Şirket, büyük nüfus oranına sahip Hindistan test sonuçları, olumlu geri dönüşler elde ederse yakın zamanda Stroies (Fleets) özelliği tüm kullanıcılarına açılacak.

Twitter Fleets Nedir?

Twitter Fleets yani hikayeler özelliği yakında tüm ülkeler için açılacak
Twitter Fleets ekran görüntüsü. Yakında tüm dünyada erişime açılacak

Sosyal medya kullanıcılarının yakından bildiği ‘Hikayeler’ özelliğini ilk olarak Snapchat ve devamında Facebook, Whatsapp, YouTube, Linkedin ve hatta birçok web sitesi özellik olarak kullanıma sundular. Twitter’da bu özelliğin adını ‘Fleets’ olarak adlandırıyor. Fleet, ingilizcede sıfat olarak değerlendirirsek kısa,kısacık,az süren anlamına geliyor. 280 karakter imkanı sunan fleetler, 24 saat görüntülenebilecek ve geçici mesaj bırakabileceksiniz. Ayrıca Fleet’ler, fotoğraf, GIF formatlarını desteklerken, 2 ila 10 dakika arasında video yükleme imkanı sunacak. Bazı beyaz listedeki kullanıcılar 20 dakikalık video ekleyebilecek.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi seven. Sistem uzmanı, mali müşavir, bütçe ve raporlama uzmanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.