Haberler

Twitter, Doğrulama Sistemi Yerine Aylık 8 Dolarlık Ücretlendirmeye Geçecek

Sosyal medya platformu Twitter geçtiğimiz günlerde Tesla ve ScapeX’in de sahibi olan Elon Musk tarafından tam 44 milyar dolara satın alınmıştı. Elon Musk bu satın alım sonrasında Twitter için yeni gelir modelleri üzerinde çalışmalarını hızlandırdı.

Twitter Doğrulama Sistemi Aylık Ücrete Takip Tutulacak

Elon Musk, kısa bir süre önce Twitter’ın tüm yöneticilerini kovarak, Twitter’ın tek yöneticisi ve CEO’su olmuştu. Twitter’a daha önceki aylarda yaptığı satın alma anlaşmasından şirket yöneticilerinin kendisini bot ve spam hesaplar konusunda kendisini yanlış bilgilendirdiğini belirten ve bu sebeple anlaşmadan çekilmişti.

Elon Musk geçtiğimiz haftalarda yeniden Twitter’ı satın almak için aynı teklifi vermişti. Twitter’daki bot ve spam hesapları çözmenin yollarını arayan, Elon Musk’ın doğrulanmış hesaplarla birlikte Twitter’ın uzun süredir devam eden bot ve spam sorununu çözebileceğini düşünüyor.

Wall Street Journal bir haberin, Twitter’a rakip ola çıkartılacak olan yeni Elon Musk yönetimi, işe ilk başta Twitter Blue ile başlayacak. Elon Musk Twitter Blue abonelik servisinin özelliklerini kısacak. Elon Musk henüz resmi olarak hangi paketin sunulacağını açıklamış olsa da ortada iki adet paket bulunuyor. Bu paketlerden ilki 4.99 dolar olan Twitter Blue paketi.

Musk bu paketin fiyatının 19.99 dolar olarak güncellenmesi gerektiğini düşünüyor. Elon Musk’ın aklındaki bir diğer paket ise 8 dolarlık bir paket burada da kullanıcılara bazı özellikler sunulacak. Bu özelliklerle kullanıcılar Twitter’da onaylı hesaba sahip olabilecek. Musk bu yeni fiyatlandırma sistemiyle, Twitter’a para akışının sağlanacağını ve bu gelen paraların da Twittter’ın içerik üreticileri ile paylaşılacağını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu