Haberler

IDC Türkiye Dijital Dönüşüm Zirvesi 23-24 Kasım’da başlıyor

2023 yılında her iki şirketten biri gelirinin %40’ından fazlasını dijital ürün ve hizmetlerden elde edecek.

ABD merkezli bilişim sektörü araştırma ve danışmanlık şirketi International Data Corporation’ın (IDC) Türkiye, Türkiye’nin önde gelen firmalarının üst düzey yöneticilerini IDC Türkiye Dijital Dönüşüm Zirvesi’nde (IDC DX Forum) bir araya getirecek. “Digital Leaders for the Digital Era” teması ile 23-24 Kasım tarihlerinde düzenlenecek forumda, 200’den fazla üst düzey yönetici, içinde bulunduğumuz dijital inovasyon çağına ait deneyim ve öngörülerini paylaşacak.

İstanbul ve Ankara’daki en büyük ve en kapsamlı sektörel buluşmaları gerçekleştiren IDC Türkiye, sektörün nabzını tutan forumlarına bir yenisini daha ekliyor. IDC Türkiye’nin, 23-24 Kasım 2022 tarihleri arasında Elite World Hotel Sapanca’da düzenleyeceği IDC DX Forum’da, Türkiye’nin önde gelen kamu ve özel sektörün tüm iş birimleri ve üst düzey yöneticilerini bir araya getirecek. Geçtiğimiz yıl üst düzey BT liderlerinin katılımıyla online düzenlenen zirve, Türkiye’nin en geniş kapsamlı teknoloji etkinliği olurken, bu yıl farklı sektör odaklarında düzenlenecek alt oturumlarla daha derin deneyimler paylaşılacak. Ayrıca 24 Kasım’da düzenlenecek Dijital Dönüşüm Ödülleri’nde, yıl içinde gerçekleşen projeleriyle dereceye giren kurum ve yöneticilere 13 kategoride ödül verilecek.

200’den fazla üst düzey yönetici dijital inovasyon çağına ait deneyim ve öngörülerini paylaşacak

Sektörün önde gelen kamu ve özel kurum liderlerinin açılış konuşmalarıyla başlayacak IDC DX Forum, IDC global ve IDC Türkiye analistlerinin sunumlarına ev sahipliği yapacak. 200’den fazla üst düzey yöneticinin içinde bulunduğumuz dijital inovasyon çağına ait deneyim ve öngörülerini paylaşacağı zirvede, CEO bakış açısı ile dijital dönüşümün değerlendirileceği “Towards Sustainable Digital Business: Setting the Stage for a Digital, Connected, and Sustainable World” konulu paneller düzenlenecek. Zirvede; Geleceğe Hazır Organizasyonlar, İşin Geleceği, Dijital Dönüşüm, İnovasyon Yönetimi, Bulut Bilişim, Dijital Ekonomi, Nesnelerin İnterneti, Siber Güvenlik, Büyük Veri ve Analitik, Yapay Zeka, Robotik Süreç Otomasyonu gibi birçok ana başlıklardaki oturumlarla farklı teknolojiler ele alınacak.

CEO’larının %70’i 2025 yılına kadar gelirlerinin en az %40’ını dijitalden elde etmeye teşvik edilecek

IDC Türkiye Başkan Yardımcısı Nevin Çizmecioğulları: “2022 yılına damga vuran dijitalleşme ve teknoloji, büyüme ve verimlilik gibi konuların önüne geçip tüm dünyada CEO’ların ve yönetim kurullarının gündeminde birinciliğe oturdu. Global CEO’larının %70’i, kısmen dijital ekosistem büyümesi ve yeni dijital iş modelleri sayesinde 2025 yılına kadar gelirlerinin en az %40’ını dijitalden elde etmeye teşvik edilecek. CEO’lar ve yönetim kurulları için en önemli önceliklerden bir diğeri ise doğrudan tüketiciye dokunmak ve hizmet olarak dijital iş modelleri sunmak. CEO’ların %89’u, 2022’de dijital dönüşümü yönlendirmek için doğru teknoloji liderine sahip olmayı ‘kesinlikle kritik’ veya ‘çok önemli’ olarak görüyor. Teknoloji, önce dijital dünyada faaliyet gösteren tüm organizasyonlar için, temel farklılaştırıcı unsur haline geldikçe, teknoloji liderliği işlevi de dikkatleri üzerine çekiyor. CIO’lar, CTO’lar ve CDO’ların aslında tüm teknoloji liderlerinin ayağa kalkması ve kuruluşlarının dijital öncelikli bir dünyada gelişmesine yardımcı olmak için BT ekosistemleri ile beraber somut değerler sunmaları gerekecek” diye konuştu.

CEO’ların %95’i dijital öncelikli bir strateji benimsiyor

IDC Türkiye Araştırma ve Danışmanlıktan Sorumlu Yöneticisi Eren Eser, dijitalin genel müdür seviyesinde artan önemine vurgu yaparak “CEO’ların %95’i dijital öncelikli bir strateji benimserken her iki şirketten biri bu stratejinin gerçeğe dönüşmesinde desteğe ihtiyaç duyuyor. Dijital teknolojiye yapılan yatırımlar ve harcamaların yanı sıra ölçülebilir getiri beklentileri de artıyor. Şirketler dönüşüm yolculuklarında ara vermeden ilerlerken bu dengeyi de korumaya çalışıyor. Teknoloji çözüm sağlayıcıları sundukları danışmanlık ve profesyonel hizmetler ile bu çetin yolculukta şirketlerin yolunu aydınlatıyor” dedi.

IDC Hakkında:

International Data Corporation (IDC), bilgi teknolojileri, telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri pazarları için pazar istihbaratı, danışmanlık hizmetleri ve etkinlikler alanında küresel bir lider hizmet sağlayıcıdır. Dünya çapında 1.300’den fazla analistiyle birlikte IDC 110’dan fazla ülkede teknoloji ve sektör fırsatları ve trendleri hakkında küresel, bölgesel ve yerel uzmanlık sunmaktadır. IDC’nin analizleri ve incelemeleri, BT profesyonellerinin, iş yöneticilerinin ve yatırım topluluklarının kanıta dayalı teknoloji kararları alabilmelerini ve kilit iş hedeflerine ulaşabilmelerini sağlamaktadır. 1964’te kurulan IDC, dünyanın teknoloji medyası, araştırması ve etkinlileri şirketi olan IDG’nin bağlı şirketidir. IDC hakkında daha fazla bilgi için www.idc.com adresini ziyaret ediniz. IDC’yi @IDC ismiyle Twitter’de takip edebilirsiniz.

IDC online/dijital toplantılar ve ortaklık fırsatları hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen Ceren Tuğcu ([email protected], +90533 599 5205) ile iletişime geçiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu