Haberler

Twitter CEO’su Jack Dorsey İstifa Etti Yerine Parag Agrawal  Geliyor

Twitter CEO’su Jack Dorsey, sosyal medya devinin başkanlık olarak görevinden ayrılıyor. 45 yaşındaki Dorsey, hem Twitter’ın hem de dijital ödeme şirketi Square’in CEO’su olarak görev yapıyordu. Jack Dorsey yerine şirketin teknoloji sorumlusu Parag Agrawal geliyor.

Şirket pazartesi günü yaptığı açıklamada , Twitter’ın teknoloji sorumlusu Parag Agrawal’ın yönetimi devralacağını söyledi. Bu açıklama sonrası Twitter’ın hisseleri Pazartesi günü öğleden önce yaklaşık yarım puan düştü. Dorsey yaptığı açıklamada, ”Şirketin kurucularından ayrılmaya hazır olduğuna inandığım için Twitter’dan ayrılmaya karar verdim” dedi, ancak neden istifa etmeye karar verdiğine dair herhangi bir ek açıklama yapmadı. Jack Dorsey yerine geçecek olanParag Agrawal ise zor hedefler bekliyor. Şirket 2023 yılı sonuna kadar 315 milyon aktif kullanıcıya sahip olmayı ve bu kullanıcılardan gelir ede etmeyi hedefliyor.

Kaynak: cnbc.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.