Haberler

Türkiye’de Yılın Otomobili Ödülünün Kazananı Açıklandı

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD)’nin geleneksel olarak düzenlediği “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının bu yıl ki kazananı belli oldu. Detaylar haberimizde.

OGD Türkiye'de yılın otomobili yarışması

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD), her yıl geleneksel olarak “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışması düzenleniyor. Bu yıl sekizincisi düzenlenen yarışmanın sonuçları da açıklandı. 33 otomobil modeliyle başlayan yarışmada araçların tasarımı, yol tutuşu, güvenliği, yakıt tüketimi, ergonomik yapısı, emisyon oranları, fiyatına göre teknik özellikleri, kullanılan donanım ve teknolojiler gibi birçok kriter esas alındı. Otomotiv Gazetecileri tarafından ilk etapta en çok puan toplayan 7 otomobil ikinci etaba kalmaya hak kazandı. Yarışmanın ikinci etabında BMW X1, Dacia Jogger, Hyundai IONIQ 5, Nissan X-Trail, Opel Astra, Peugeot 408 ve Toyota Corolla Cross yeniden oylandı.

“Türkiye’de Yılın Otomobili 2023” ödülü Nissan X-Trail’in oldu

Nissan X-Trail

Bu yıl düzenlenen yılın otomobili ödülünün sahibi 64 otomotiv gazetecisi tarafından 3580 puan toplayan Nissan X-Trail oldu. Yarışmanın ikinci sırasında Nissan X-Trail’den 30 puan geride kalarak 3550 puan toplayan Peugot 408 yer aldı. Türkiye’de Yılın Otomobili 2023 sıralaması ve puanlar şu şekilde;

  1. Nissan X-Trail: 3580 puan
  2. Peugeot 408: 3550 puan
  3. Toyota Corolla Cross: 2270 puan
  4. Opel Astra: 2140 puan
  5. Hyundai IONIQ 5: 1550 puan
  6. Dacia Jogger: 1490 puan
  7. BMW X1: 1420 puan

Yarışma sonrasında açıklamalarda bulunan OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık şu ifadelere yer verdi;

“Yılın Otomobili bir marka haline geldi. Türkiye’deki otomotiv firmalarının yanı sıra yurtdışındaki ana merkezler tarafından da takip ediliyor. Bu OGD ve Yılın Otomobili organizasyonunun başarısını gösteriyor. Yılın Otomobili ödülünün yanı sıra diğer kategorilerde verdiğimiz ödüller de büyük ilgi görüyor. Hatta Yılın Otomobili ödülünden bile daha fazla rekabet yaşanıyor. Bu da doğru işler yaptığımızın bir kanıtı”

Nissan Türkiye Genel Müdürü Charbel Abi Ghanem de bu ödülü kazanmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek şu açıklamalarda bulundu;

“Hepinizin bildiği gibi Nissan X-Trail gerek şehir içi gerekse de şehir dışı noktalarda benzersiz bir deneyim sunan ve Türk ailelerinin ihtiyacını karşılayacak yetenekli bir SUV. Bu değerli ödülü kazanmanın gururunu yaşıyoruz.”

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu