Haberler

Türkiye Pazarından Çekileceği İddia Edilen Sony İçin Resmi Açıklama Geldi

Japonya merkezli teknoloji devi Sony hakkında son haftalarda birçok iddia gündeme geldi. Şirketin Türkiye’deki faaliyetlerini sonlandıracağı ya da küçülmeye gideceği bir süredir konuşuluyor. Son olarak bugün Sony’nin İstanbul – Ümraniye’de bulunan ofisini kapattığı gündeme düştü. Gelişmelerin ardından Sony Global’den iddialarla ilgili resmi açıklama geldi. Detaylar haberimizde.

Sony marka görseli

Sony, Türkiye’deki faaliyetlerini Sony Eurasia adındaki distribütör aracılığıyla sürdürüyor. Türkiye’de televizyon, ses sistemi, oyun konsolu ve fotoğraf makinesi gibi ürünlerin satışını yapan Japon teknoloji markası Sony, ülkemizdeki faaliyetlerini sonlandıracağı haberleri ile gündeme geliyordu. Bugün, şirketin İstanbul-Ümraniye’de yer alan ofisini kapattığı iddia edildi. Gelişmenin ardından Sony Global, yaptığı açıklama ile konuya açıklık getirdi.

Sony, Türkiye’de küçülmeye gidiyor

Uzun zamandır gündeme gelen Türkiye pazarından çekilme haberleri ve şirketin İstanbul ofisini kapattığı ile ilgili habere ilişkin resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Duyulan bilgilendirme haberi doğrudur ancak Türkiye’den yüzde 100 çıkacağı haberleri doğruyu yansıtmamaktadır. Markanın yalnızca televizyon ve ses sistemlerindeki faaliyetleri optimize edilmiştir. Televizyon ve ses sistemleri dışında kalan hizmetlerin yanı sıra, satış sonrası ve müşteri hizmetleri konusunda da hizmetler sürdürülmeye devam edilecektir.”

Sony, ofis kapanma haberini doğrularken pazardan çekilme konusunu da açıklığa kavuşturdu. Şirket, ülkemizde televizyon ve ses sistemi satışlarını yeniden organize edecek. Bu ürünler için servis ve destek sunulmaya devam edilecek. Oyun konsolu, fotoğraf makinesi ve kamera gibi diğer ürünlerle birlikte PS+ gibi abonelik hizmetleri sürdürülmeye devam edecek. Bu faaliyetlerin distribütör aracılığı ile yapılmaya devam edeceği konuşuluyor ancak şirketten bununla ilgili bir detay paylaşılmadı. Sony, 2018 yılında Türkiye’de akıllı telefon satışlarını da durdurmuştu.

Kaynak: Basın Bülteni

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu