Haberler

Playstation 2.2 Milyon Aboneye Ulaştı

Playstation abone sayısı 2.2 milyona ulaştı

Playstation Nisan 2020 itibariyle geçtiğimiz yıla göre ücretli abone sayısını ikiye katlayarak 2.2 milyona ulaştığını Kurumsal Strateji buluşmasında paylaştı.

Playstation abone sayıları

2014 yılında faaliyete aldığı Playstation Now online abonelik ve oyun modeli, başladığı günden bu yana ulaştığı seviye ile ciddi bir başarıya ulaştığı söylenebilir. Bu artışın, servisi çıkardığı ilk zamanlardaki yükesk fiyattan vazgeçip yarı fiyatına indirmesiyle bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz. Oyun konsolu için uzaktan yönetim uygulamasının aylık kullanıcı sayısının da 2.5 kat arttığı bildiriliyor. Geçtiğimiz Nisan ayında Microsoft’un yayınladığı raporda ise Xbox Game Pass aboneliği 10 milyona ve aktif kullanıcı sayısının 90 milyona eriştiğini açıkladı.

Sony Playstation 4 Pro

Raporun devamında ise, Sony’in sağlıktan, yapay zekaya, uzak yayınlardan görüntüleme sistemlerine kadar teknolojinin birçok alanındaki temel stratejilerini sunuyor. Raporda dikkat çeken detay ise Sony, Çin’in lider online eğlence platformuna sahip olduğu. Sony daha fazla etkinlik için bu platforma yaklaşık 400 milyon$ yatırım yaptıklarını açıklıyor.

Playsation Now nedir? Avantajları nedir?

Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirilen bulut tabanlı oyun ve abonelik modelidir. Bu servis, üyelerin PS2 ve PS4 ile PC’deki PS3 ve PS4 oyunlarını yayınlamalarına izin verir. Kısacası, internet bağlantınızın iyi olması şartıyla pc üzerinden PS oyunlarını oynatabiliyor. Oyunları isterseniz indirebilir, isterseniz akış üzerinden, bilgisayarınızdan yada oyun konsulunuzdan oynayabilirsiniz. Ülkelere göre fiyatlandırması değişmektedir. İlk üye olanlar için 7 gün ücretsiz olup sonraki dönemlerde aylık 3 aylık ve 12 aylık şeklinde fiyatlandırma sunuyor.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu