Haberler

Tesla, Tam Otonom Sürüş İçin Abonelik Sistemini Duyurdu

Elon Musk’ın bir süredir sözünü ettiği tam otonom sürüş abonelik sistemi aylık 199 Dolarlık fiyat ile kullanıma sunuldu

Tesla, tam otonom sürüş için aylık 199 dolara yeni bir abonelik paketi sunmaya başladı. Tesla’nın destek sayfasına göre, geçmişte “Gelişmiş Otopilot” paketini satın alan Tesla sahipleri, tam otonom sürüş aboneliğini ayda 99 Dolara alabilecekler. Otomobil üreticisi şimdiye kadar, tam otonom sürüş paketini bir seferde verilen 10.000 Dolarlık bir ücret karşılığında satıyordu, ancak aylık abonelik, kullanıcıların uzun vadeli bir taahhüt olmaksızın tam otonom sürüş özelliklerini (tam anlamıyla) test etmelerine olanak verecek. Tesla sahipleri, şirketin web sitesindeki şartlara göre istedikleri zaman aylık tam otonom sürüş aboneliklerini iptal edebilecekler.

Tam otonom sürüşe sahip olmak için bazı şartlar bulunuyor

Yalnızca tam otonom sürüş bilgisayar donanımı 3.0 (HW3) veya üzeri Temel veya Gelişmiş Otopilot konfigürasyonlarına sahip Tesla’lar tam otonom sürüş sistemine abone olmaya uygun durumda. Aracında bu özellikler bulunmayan Tesla sahipleri ise araçlarını tam otonom sürüşe hazır hale getirmek için 1.500 Dolar karşılığında bir donanım yükseltmesi satın alabilir.

Tesla Full Self-Driving Beta V9 Begins Shipping Saturday, July 10
Tesla tam otonom sürüş

Şirketin CEO’su Elon Musk, birkaç yıldır tam otonom sürüş için bir abonelik seçeneği sunacaklarının vaadini veriyordu. Tesla, nihayet bu ayın başlarında tam otonom sürüş sisteminin 9. sürümünün betası için yazılım güncellemeleri göndermeye başladı. Bir hatırlatma olarak tam otonom sürüş yazılımının, bir Tesla aracın sürücüden girdi almadan kendi kendini sürmesini sağlayamayacağını belirtmekte fayda var.

Bir Tesla kullancısın, şirketten aldıkları bir bildirimi CNBC ile paylaştı ve tam otonom sürüş aboneliğinin “Otomatik Pilotta Gezinme, Otomatik Şerit Değiştirme, Otomatik Park Etme, Çağırma ve Trafik Işığı ve Dur İşareti Kontrolü gibi özellikleri” içerdiğini söyledi. Bildirimde ayrıca, “şu anda etkinleştirilmiş özelliklerin aktif sürücü denetimi gerektirdiğini ve aracı otonom hale getirmediği” belirtildi.

Kaynak: theverge.com

Diğer Haberler

Schneider Electric’in Modicon PLC’deki Zafiyet Endüstri’de Tehlike Yaratıyor
HelloKitty Fidye Yazılımı, Savunmasız SonicWall Cihazlarını Hedef Alıyor
Kritik Cloudflare Zafiyeti Tüm Sitelerin %12’sini Etkiledi
Microsoft Defender for Identity Artık PrintNightmare’i Tespit Edebiliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.