Haberler

Microsoft Defender for Identity Artık PrintNightmare’i Tespit Edebiliyor

Microsoft, güvenlik ekiplerinin bu güvenlik açığını tespit edebilmeleri için Microsoft Defender for Identity’ye PrintNightmare istismar algılama desteği ekledi.

Microsoft program yöneticisi Daniel Naim şu şekilde bir açıklama yaptı “Defender for Identity artık  Windows Print Spooler  hizmet istismarını (aktif olarak kullanılan CVE-2021-34527  PrintNightmare dahil) algılıyor ve bir kuruluşun ağındaki ilerlemesini engellemeye yardımcı oluyor.” dedi.

Microsoft Defender for Identity  (Azure Gelişmiş Tehdit Koruması veya Azure ATP olarak biliniyordu), şirket içi Active Directory sinyallerinden yararlanan bulut tabanlı bir güvenlik çözümüdür. Defender for Identity, Microsoft 365 E5 ile birlikte geliyor, bu yeni özelliği denemek için hemen bir Security E5 deneme sürümü alabilirsiniz .

Kaynak: bleepingcomputer.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.