Haberler

Tesla, Model 3 Parçalarından Solunum Cihazı Geliştirdi

Covid-19 krizi dünyada birçok sektörü etkiledi, bunlardan bir tanesi de otomotiv sektörü oldu. Şirketler Corona virüsüne karşı mücadele de üretimleri durdurdu. Otomotiv liderlerinden Tesla bazı firmalara göre Corona virüsüne karşı mücadelesi hız kesmeden devam ediyor.

Tesla, Covid-19 krizi için solunum maskeleri üretmek amacıyla tesislerini yeniden şekillendiren şirketlerden olmasının yanında Tesla’daki mühendisler, tasarladıkları solunum cihazlarının prototipini Pazar akşamı şirketin YouTube kanalında yayınlanan bir video aracılığı ile gösterdi.

Tesla Solunum Cihazı Prototipi

Videoda suni solunum cihazı iki farklı şekilde gösterilmiş. Bunlardan birinde prototip model, parçaları ekrana yayılmış şekilde gösteriliyor. Diğerinde ise solunum cihazının kullanıma hazır formu görülebiliyor

Solunum cihazlarının büyük bir kısmı Tesla’nın otomobil parçalarına dayanıyor. Tesla’da mühendis olarak çalışan Joseph Mardall konuyla ilgili olarak, “Gerçekten iyi bildiğimiz, güvenilirliğini bildiğimiz parçaları kullanıyoruz. Bu sayede hızlıca yol alabiliyoruz.” dedi. Videoda gösterilen cihaz, aslında, Tesla’nın Model 3 elektrikli sedanlarında kullanılan multimedya paneli olduğu da belirtildi. Oluşturulan dokunmatik ekranda, oksijen alımı ve karbondioksit çıkışı kolaylıkla izlenebiliyor. Bu cihazın, prototip olduğu göz önüne alındığında, cihazların ne zaman üretime geçeceği de henüz belirtilmedi.

Kaynak

Link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.