Haberler

BTK: Kamuoyuna Duyurulur (Güvensizlik Tespiti)

Kurumumuz tarafından 4703 Sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanun, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu, Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanları Yönetmeliği ile Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanlarının Piyasa Gözetimi ve Denetimine Dair Yönetmelik ve ilgili mevzuat çerçevesinde yürütülen Piyasa Gözetimi ve Denetimi (PGD) faaliyetleri sonucunda; aşağıda yer alan listede sayılan üreticilere ait olan ve aynı listede türü/markası/modeli belirtilen ürünlerin güvensiz olduğu tespit edilmiştir. 

Güvensiz olduğu tespit edilen bu ürünlerin piyasaya arzı yasaklanmış olup, piyasada bulunan ürünlerin toplatılmasına karar verilmiştir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

GÜVENSİZ OLDUĞU TESPİT EDİLEN CİHAZ LİSTESİ

Üretici Cihaz türüCihazın markasıCihazın modeli
Poyraz Ağ Ekipmanları Bilgisayar Elektronik Elektrik Özel Eğitim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.Access Point CihazıMIKROTIKRBDisc-5nD (DISC LITE5)  
Poyraz Ağ Ekipmanları Bilgisayar Elektronik Elektrik Özel Eğitim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.Access Point CihazıMIKROTIKRBSXTG-5HPnD SAr2 (SXT SA5)
Poyraz Ağ Ekipmanları Bilgisayar Elektronik Elektrik Özel Eğitim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.Access Point CihazıMIKROTIKRBSXT-2nDr2 Lite2 (SXT Lite2)
Poyraz Ağ Ekipmanları Bilgisayar Elektronik Elektrik Özel Eğitim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.Kablosuz Sinyal AktarıcıMİMOSAB5-LITE
Poyraz Ağ Ekipmanları Bilgisayar Elektronik Elektrik Özel Eğitim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.Access Point CihazıMİMOSAB5c
Sis Bil Tek İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.Access Point CihazıUBIQUITINanoBeam 5AC Gen2
Sis Bil Tek İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.Access Point CihazıUBIQUITIPowerBeam PBE-5AC-ISO-Gen2

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. bu cihazlar ve kullandıkları yazılımlar 1-2 aylık değil senelerdir piyasada bu cihazlar yetkililerin yenimi aklına geldi acaba incelemek ve piyasada bunlara benzer bir sürü cihaz var ozaman aynı kararların onların içinde alınması gerkmez mi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu