Haberler

Tesla Model 3 Hacklenebilir Mi?

Tesla Model 3, kendi kulvarında en güvenli araçlardan biri olarak kabul ediliyor ve aksini ispatlayabilen herkese 500 milyon dolar teklif ediyor.

2007’den bu yana, güvenlik araştırmacıları Pwn2Own olarak bilinen bir hackleme yarışmasına katılıyorlar. Yarışmacılar, popüler yazılım, donanım ve hizmetleri başarılı bir şekilde “hackleyebileceklerini” gösterme konusunda yarışıyorlar. 2019 yılının sonuna doğru Tokyo’da düzenlenen son Pwn2Own etkinliğinde Samsung Galaxy S10 iki kez hacklendi. Tesla, aynı durumun Mart ayında Vancouver’daki Model 3 otomobilinde gerçekleşmeyeceğini umuyor.

Tesla Model 3 Hacking İçin 200.000 Dolar Daha!

Mikrodenetleyici ve cihaz iletişimini sağlamak için kullanılan Tesla CAN veriyolunun kontrolünü görüntülemek için 100.000 $ (75.000 £) ve Otopilot sisteminde “yeniden başlatma” için 50.000 $ (37.500 £) teklif ediliyor.

Pwn2Own Tarihindeki En Büyük Hedef

Trend Micro ZDI sözcüsü, “Bu Pwn2Own tarihinin en büyük hedefini temsil ediyor. Birisi bunu yapabilirse, aynı zamanda neredeyse erişilemez olan toplam 70 Pwn puanı anlamına da gelmekte.” diye açıkladı. Master of Pwn ünvanı, katılan takımlar için finansal ödülden daha önemli olduğu belirtildi. Yarışma sonunda en fazla puanı alan kişi veya takım 65.000 ZDI ödül puanı, bir kupa ve etik hack topluluğunun saygısını kazanmakta. ZDI sözcüsü, “Tesla’yı dahil etmek istedik, çünkü yaklaşık on yıl önce tüm araç filosu için bağlı bir araba ve birçok güncellemeye öncülük ettiler ve o zamandan beri bu alana liderlik ediyorlar.” dedi.

Kaynak

Link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.