Anasayfa » Sağlık Bakanlığı’ndan Aşı Takibi İçin Uygulama: AŞILA

Share This Post

Haberler

Sağlık Bakanlığı’ndan Aşı Takibi İçin Uygulama: AŞILA

T.C. Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanları için AŞILA adından özel uygulama geliştirdi. Uygulama ile aşı randevusu, yapılan aşıların takibi, aşı ve randevu hazırlama gibi işlemler takip edilecek.

sağlık bakanlığından uygulama AŞILA
Sağlık Bakanlığı’ndan özel uygulama: AŞILA

Covid-19 salgını için hızlı bir şekilde geliştirilen aşılar, birçok ülkede uygulanmaya başlandı. Pazartesi akşamı kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanımızın açıklamasıyla en geç cuma günü ülkemizde de aşılama süreci başlayacak. Sağlık Bakanlığı ise bu süreci daha kolay yönetebilmek için yeni bir uygulama geliştirdi: AŞILA

AŞILA nedir? Nasıl indirilir?

AŞILA uygulaması ile aşılama sürecinin baştan sona takip edilmesini hedefleniyor. İlgili doktor ve sağlık personelleri bu uygulamayla, aşı tarihini, randevusunu ve takibi kolayca yapabilecek. Eğitici döküman ve videoların bulunduğu uygulamada çeşitli analiz sonuçları da gösteriyor.

FAST Başladı! Artık 7/24 Para Transferi Yapabileceksiniz!


Aile Hekimi, Hekim ve Sağlık Personeli olarak üç kategorisi olan AŞILA uygulaması son kullanıcı için geçerli değil. Vatandaşlar, aşılama sürecini e-devlet, e-Nabız ve SMS üzerinden takip edecekler.

Uygulama, henüz uygulama mağazalarında yerini alamadı. Ancak Sağlık Bakanlığı’nın sitesinden mobil cihaz ile erişim yaparak indirilebiliyor. iOS cihazları için “Güvenilir Olmayan Kurumsal Geliştirici” uyarısına karşı erişim yetkisi verilmesi gerektiğini belirtelim.

Aşıla uygulamasını Sağlık Bakanlığı Mobil Market sitesinden indirilebilir.

Share This Post

sistem uzmanı, mali müşavir, işletme müdürü. İnterneti,okumayı,üretmeyi ve paylaşmayı seven

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>