Haberler

Take Two Interactive Zynga Satın Alımını Duyurdu

Dünyanın en büyük oyun stüdyolarından birisi olan Take Two Interactive bugün önemli bir satın alımı duyurdu. Yapılan açıklama ile Take Two Interactive Zynga satın alım sürecinin başladığı belirtildi.

2K Games ve Rockstar Games gibi popüler pek çok şirketin sahibi olan Take Two Interactive bugün önemli bir duyuru ile karşımıza çıktı. Dev oyun stüdyosu Take Two Interactive Zynga satın alımının başladığını resmi olarak açıkladı. Mobil oyunları ile adından söz ettiren Zynga 12.7 milyar dolar gibi rekor bir fiyatla Take Two Interactive tarafından satın alınıyor. Satın alma sürecinin 2023 yılının ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.

Take Two Interactive Zynga’yı Rekor Fiyatla Satın Alıyor

Take Two Interactive Zynga

BioShock, Borderlands, Civilization, Grand Theft Auto, Mafia, Max Payne, NBA 2K, WWE 2K ve Red Dead oyun serileriyle adından söz ettiren Take Two Interactive mobil oyunlarıyla tanınan Zynga’yı satın alma sürecinin başladığını duyurdu. Take Two bu hamlesiyle birlikte mobil oyun pazarına da giriş yapacağını göstermiş oldu.

Satın alma hakkında diğer detaylar paylaşılmamış olsa da Take Two’nun bu satın alımının 2023 yılının ilk yarısında tamamlanması bekleniyor. Facebook üzerinden oynanan ve bir dönemlerin popüler oyunlarından olan FarmVille oyunu ile tanınan Zynga, son dönemde ülkemizdeki bazı mobil oyun geliştiricilerini satın almasıyla biliniyor.

Take Two’nun Zynga satın alımının 12.7 milyar dolara satın alımının gerçekleşmesi durumunda video oyun tarihinin en büyük satın alımını gerçekleştirmiş olacak. Son dönemde video oyun endüstrisinde gerçekleşen rekor fiyatla satın alımlar arasında, Microsoft’un 7.5 milyar dolara Bethesda’yı satın almasını ve Tencent’in 8.57 milyar dolara Supercell’in çoğunluk hissesini satın alması yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu