Haberler

Spotify Premium Deneme Süresi 3 Aya Çıkartıldı

Müzik ve akış platformu Spotify, ilk kez premium üyelik alacak kullanıcılar için deneme süresini 3 aya yükseltti. Uzun zamandır kullanıcılarına 30 günlük deneme süresi tanıyan platform, bu hamlesiyle daha fazla yeni kullanıcı kazanmayı hedefliyor.

Spotify
Spotify

Spotify, Premium üyelik deneme süresinde değişikliğe gitti

İsveç merkezli müzik ve akış platformu Spotify, premium abonelik modeli için daha önce de uyguladığı bir plana yeniden geçiş yaptı. Hali hazırda yeni kullanıcılara 30 gün deneme süresi sunan platform, bu süreyi 90 güne çıkarttı. 90 günlük premium üyelik deneme süresi bireysel paket ve öğrenci paketi için geçerli olacak. Çoklu kullanıma imkan tanıyan Duo ve aile paketleri için deneme süresi 30 gün olmaya devam edecek. Şirket 90 günlük deneme paketini kısıtlı bir süre için açık tutacak. Bugün (16 Ağustos) başlayacak kampanya 11 Eylül Pazar gününe kadar geçerli olacak.

Bu ayın başı itibariyle abonelik ücretlerine zam yapan Spotify, özellikle ülkemizde sıkıntılı zamanlar geçiriyor. Fiyat artışı nedeniyle mevcut abone sayısında düşüş yaşayan platforma bir kötü haber de Rekabet Kurumu’dan geldi. Spotify üzerinde barınan bazı içeriklerin dini değerleri aşağıladığı ve devlet büyüklerine hakaret içerdiği gerekçesiyle Rekabet Kurumu tarafından soruşturma başlatıldı. İlgili habere erişmek için linke tıklayınız: Spotify Hakkında Soruşturma Başlatıldı!

Öte yandan Spotify kullanıcı sayısı olumsuz durumlara karşın artış göstermeye devam ediyor. Geçtiğimiz yılın sonunda bildirilen 180 milyon ücretli abone sayısı, bu yılın ilk çeyreğinde 188 milyona yaklaştı. Şirketin toplam abone sayısı geçtiğimiz yılın sonunda 422 milyon olarak açıklanmışken bu yılın ilk çeyreğinin ardından 433 milyona yükseldi.

Spotify’ın sunduğu 3 aylık deneme paketi için 11 Eylül’e kadar yeni abonelik başlatabilir, güncel abonelik ücretleri için Spotify Abonelik Ücretlerine Zam Yaptı başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu