Haberler

Spotify, Offline Mix Özelliğini Test Etmeye Başladığını Duyurdu

Spotify, internet bağlantısının zayıf olduğu kullanıcıları hedefleyen yeni Offline Mix özelliğini test etmeye başladığını duyurdu. Detaylar haberimizde.

Spotify

Dijital müzik dünyasının lideri olan Spotify, kullanıcı deneyimini sürekli olarak geliştirmek için yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Şimdiki hedefi, düşük internet hızıyla karşı karşıya olan kullanıcılar için Spotify’ın Offline Mix özelliğini sunmak. Yeni özellik neler sunuyor göz atalım…

Spotify Offline Mix özelliği nedir?

Dış mekanlarda bazen internet bağlantınız beklenmedik şekilde yavaşlar veya tamamen kesilir. Bu, müzik dinlemeyi sevenler için büyük bir hayal kırıklığı olabilir. İşte tam bu noktada Spotify’ın yeni Offline Mix özelliği devreye giriyor.

Spotify’ın CEO’su Daniel Ek, yeni Offline Mix özelliğini resmi Twitter hesabından duyurdu. Ek’in belirttiğine göre, bu özellik, internet hızının düştüğü durumlarda, veri kullanımını azaltarak müzik keyfinizin kesilmesini önlemeye yardımcı oluyor.

Offline Mix özelliği, en son dinlediğiniz şarkıları otomatik olarak “Offline Mix’iniz” adlı bir çalma listesine ekler. Bu çalma listesinin süresinin maksimum 3.5 saat olduğu ve internet bağlantısının zayıflaması durumunda aktif hale geldiği belirtiliyor. Özelliğin nasıl tam olarak çalıştığına dair ayrıntılı bilgi henüz yok. Ancak, düşük internet bağlantısına sahip kullanıcılar için tasarlandığı göz önünde bulundurulduğunda, bu çalma listesindeki şarkıların otomatik olarak telefonunuza indirileceği tahmin ediliyor. Bu da müziği Offline dinlemenizi ve veri tasarrufu yapmanızı sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu