Haberler

Spotify 10.000 Şarkı Sınırını Kaldırıyor

Spotify, kullanıcıların isteklerine daha fazla sırtını dönmeyerek kitaplıktaki 10.000 şarkı limitini kaldırıyor. Artık kullanıcılar herhangi bir sınıra takılmaksızın kitaplıklarına istedikleri kadar şarkı ekleyebilecekler. Bu sayede, müzik tutkunlarının yıllardır karşılaştığı bir problem çözülmüş olacak.

Spotify kullanıcılarına istedikleri zaman dinleyebilecekleri 50 milyondan fazla şarkı sunmasına rağmen, içeriğe hızlı erişim için kullandıkları kitaplığa en fazla 10.000 şarkı eklemelerine izin veriyordu.

Kullanıcılar, yıllardır Spotify’dan şarkı sayısı limitinin kaldırmasını istiyorlar, ancak şirket bu isteğe karşı direnç gösteriyordu. 2015 yılında şirket kullanıcılarına bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamada, söz konusu limite sadece kullanıcıların yüzde birinin ulaşmış olması sebebiyle, sınırlandırmanın kaldırılmasının söz konusu olmadığı belirtilmişti.

Yeni özellik yalnızca Spotify kitaplığınıza şarkı kaydetme özelliği için geçerlidir. Bireysel çalma listeleri hala 10.000 şarkı ile sınırlıdır ve kullanıcılar çevrimdışı dinleme için beş farklı cihazından her birine en fazla 10.000 şarkı indirebilirler.

Photo by Chris Welch / The Verge

Spotify’ın duyurusunda, kaldırılan sınırın müşterilere sunulmasının biraz zaman alabileceğini belirtiyor. Bu nedenle “Epik koleksiyon” hatasını görüyorsanız, biraz daha beklemeniz gerekebilir.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.