Haberler

Special Olympics New York Hacklendi

Zihinsel engelli sporcularla ilgilenen, kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Special Olympics New York , e-posta sunucusunun bu yıl Noel tatili boyunca hacklendiğini ve daha sonra önceki donörlere karşı bir phising süreci başlatıldığını açıkladı.

Special Olympics NY, New York ‘da (66.835 kayıtlı sporcudan oluşmakta) 66.000’den fazla çocuk ve yetişkin için zihinsel engelli spor eğitimi sağlamaktadır.

Kuruluş, saldırıdan etkilenen kişilere güvenlik olayını açıklamak için, bağışçıları son alınan mesajı göz ardı etmelerini ve saldırganların yalnızca iletişim bilgilerini depolayan ve finansal verileri olmayan “iletişim sistemini” etkilediğini açıklayan bir bildirim gönderdiğini belirtti.

Special Olympics NY ‘dan bağışçılara gönderilen e-posta bildiriminde, “Size gönderilen mesajlar doğrultusunda, e-posta sunucumuz geçici olarak saldırıya uğramıştır. Sorunun çözüldüğünü belirtir en içten özürlerimizi dileriz. Saldırı, finansal bilgilerinizi değil, yalnızca iletişim bilgilerinizi içeren iletişim sistemimize yönelikti. Lütfen iletişim bilgilerinizin korunduğundan ve gizli tutulduğundan emin olun.”diye açıklama yapılmıştır.

Ayrıca, kötü amaçlı e-postaların büyük olasılıkla alıcıları kimlik avı sitelerine yönlendirdiğini veya kurbanların bilgisayarlarını açtıklarında malware bulaştığı söylendi.

Kaynak

Link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.