Haberler

Sony Crunchyroll’u Yaklaşık 1 Milyar Dolara Satın Alacak

Popüler anime izleme servisi Crunchyroll yeni bir sahibe kavuşabilir. Nikkei’nin haberine göre, Sony servisi yaklaşık “100 milyar Yen” ya da 955 milyon Amerikan Dolarına satın almak üzere.

Servisi 2018’de satın alan AT&T Crunchyroll’un şu anki ana şirketi. Crunchyroll Hulu ya da Netflix ebatlarında olmasa da, servisin 70 milyon bedava ve 3 milyon ödemeli üyesi ile anime odaklı içeriği, Sony’nin sadık bir izleyici kitlesi inşa etmesine yardımcı olabilir. Firma şimdiden Demon Slayer filminin çıkışıyla büyük başarı elde etmiş durumda. Ki film şu an Japonya’nın en yüksek hasılatına sahip.

Animelerin prestiji Netflix’in de bu kategoriye yaptığı yatırımlardan belli oluyor. Nikkei’nin not düştüğü üzere, anime marketi 2018 yılında dünya çapındaki 21 milyar dolar değeriyle sabit bir hızla yükselişte. Bu değer beş yıl öncesinin 1.5 katı kadar.

Donanımları bir tarafa Sony tabii ki filmleri, oyunları ve müzik dallarında bir eğlence devi. Crunchytoll’a sahip olmak TV arenasındaki marketini de oldukça genişletecektir. Bununla birlikte Japonya kökenli bir firmanın kendi anime odaklı servisine sahip olması son derece doğal.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu