Haberler

Son Sızıntılar, Yeni iPhone’ların Apple Watch Gibi Her Zaman Açık Ekranlara Sahip Olabileceğini Gösteriyor

2021 model iPhone’lar Apple Watch ve bazı Android cihazlardakine benzer olarak her zaman açık bir ekrana sahip olabilir.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın yayınladığı son sızıntı raporu, 2021 de kullanıma sunulacak yeni iPhone’un Apple Watch ve bazı Android telefonlardakine benzer olarak her zaman açık bir ekrana sahip olabileceğini gösteriyor. Gurman Power On haber bülteninde, bu yıl piyasaya sürülecek olan yeni Apple telefonlarının daha iyi pil ömrüne, ekranda daha küçük bir çentiğe, daha iyi video kayıt özelliğine, 120Hz yenileme hızı ve daha hızlı bir A15 çipine sahip olacağını yazdı.

Bloomberg’in yapmış olduğu bu haber, Apple’ın bu sene çıkarmaya hazırlandığı iPhone’lar için her zaman açık ekranlar üzerinde çalıştığını öne süren ilk sızıntı değil. Yine başka bir sızıntı haberini yapan Max Weinbach bu yılın başlarında, gelecekte çıkacak olan iPhone’ların Apple Watch’ların sahip olduğu aynı tür düşük sıcaklıklı polikristal oksit (LTPO) panelleri kullanabileceğini öne sürmüştü.

Apple Watch sahiplerine güzel haber - Teknolojiden Son Dakika Haberler

Bu sızıntı da, Bloomberg’in dört yeni iPhone’dan “en az birinin” bir LTPO ekrana sahip olacağına dair önceki haberini destekler nitelikte. Söz konusu LTPO teknolojisi, pil ömrünü korumak için Saatlerin ekran yenileme hızlarını dinamik olarak ayarlayabiliyor. Bunlara ek olarak analist Ming-Chi Kuo da ayrıca bu yılın başlarında, bu yıl çıkacak olan Pro iPhone’ların LTPO ekranlara ve 120Hz yenileme hızlarına sahip olacağını açıklamıştı.

Gurman, her zaman açık iPhone ekranları olasılığına ek olara Apple’ın yeni MacBook Pro’larını da bu sonbaharda olmak üzere “en geç Eylül ve Kasım ayları arasında” duyuracağını ileri sürdü. Bilgisayarların üretimine de üçüncü çeyrekte başlanacak diye de ekledi.

Kaynak: theverge.com

Diğer Haberler

Fortune 500 Firmalarının Danışmanlığını Yapan Hukuk Firması Fidye Yazılım Saldırısına Uğradı
Tesla, Tam Otonom Sürüş İçin Abonelik Sistemini Duyurdu
Schneider Electric’in Modicon PLC’deki Zafiyet Endüstri’de Tehlike Yaratıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.