Haberler

Snapchat, Cameos Özelliğinin Sahibi AI Factoryi Satın Aldı

Popüler sosyal medya platformlarından Snapchat, Cameos özelliğinin arkasındaki AI Factory şirketini bünyesine kattı. Snapchat bu girişim için 166 miyon dolar ödedi.

Şirket animasyonlu selfie özelliğini geliştirmek için 2015 yılında “Looksery” adlı girişimi bünyesine katmıştı. 5 yıl sonra bünyesine kattığı yeni girişimde Looksery’nin kurucu ortaklarını barındırıyor.

Snapchat’in AI Factory’yi satın aldığı haberi Ukraynalı AIN  kuruluşu tarafından verildi. Daha sonra Snapchat de VC.ru’ya yaptığı açıklama ile haberleri doğruladı.

Looksery’nin kurucusu Victor Shaburov, daha önce Snapchat’in bünyesinde yönetici mühendis olarak görev yapıyordu. Kendisi 2018 yılının mayıs ayında Snapchat’ten ayrıldı ve AI Factory’yi kurarak kendi şirketinin başına geçti. AI Factory’nin diğer kurucuları ise Greg Tkachenko ve Eugene Krokhalev.

Snapchat’in “Cameos” özelliği hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Snapchat, AI Factory’nin yatırımcıları arasında yer alıyordu. Snapchat’in aktif kullanıcılarının %70’i bu girişimin lensleri ile vakit geçiriyordu ve Snapchat bu girişime oldukça ilgiliydi. Yeni lensler yeni kullanıcılar kazandırıyordu ve Snapchat çok geçmeden bu yatırımın iyi bir yatırım olduğunu keşfetti.

AI Factory’nin Snapchat’e ne gibi yenilikler getireceği hakkında bir açıklama yok. Şirketin sitesi de şuan için erişilemez durumda.

Kaynak

Link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.