Anasayfa » Siber Saldırı Altında Geçen Bir Haftasonu

Makaleyi Paylaş

Haberler

Siber Saldırı Altında Geçen Bir Haftasonu

Merhaba , pazar günü başlayan başta garanti bankasını hedef alan ve garanti bankası sistemlerinin çalışamaz hale gelmesine neden olan tahmini 100 Gbps büyüklüğünde olan DDOS saldırısı gerçekleşti ve devam ediyor.

Bunun devamında Türktelekom , Turkcell ve Vodefon’nun da sistemlerini etkileyen saldırı ile Türkiye’deki internet altyapısını etkilediği görüldü.

Çeşitli kaynaklardan gelen bilgilerde hemen hemen tüm bilişim altyapısı kullanan sistemlerde bu saldılardan etkilendi.

Yakın zamanada ülkemizde meydana gelen deprem ile yaşadığımız iletişim altyapısında meydana gelen kesintiler sonrasında yapılan bu siber saldırı ile meydana gelen kesintiler bize birkez daha ne kadar hazırlıksız ve alınan tedbir ve yapılan koca koca reklamların içlerinin nekdar boş olduğunu birkez daha gösterdi.


Bu yaşananlardan sonra siber güvenliğin bir ülke meselesi olduğu bu işi , işin uzmanlaraına bırakılması gerektiğini ve ciddiye alamamız gerçeğini bir kez daha ortaya çıkardı.

Bu konuda daha çok bilgi için ÇözümPark Youtube kanalındaki aşağıdaki videoları izleyebilirsiniz.

Makaleyi Paylaş

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>