Microsoft System Center Yönetim Ailesi

SCCM Konsolundaki Uyarılar (SCCM in Alerts)

Bu makalemizde SCCM sistemindeki uyarılardan bahsedeceğiz.

Sistemimizde uyarıları gösteren bölümümüz mevcut. SCCM Console ekranında incelemek için o menüye doğru gidelim.

Bunun için SCCM Console ekranından ” Monitoring ” bölümüne girerek “Alerts “ klasörünü inceleriz. İsterseniz klasör kırılımında görülen Active Alerts, All Alerts vb. seçenekleri inceleyelim.

Active Alerts seçeneğinde ; SCCM sistemiyle alakalı aktif alertiniz varsa ; ” Active Alerts “ seçeneğini tıkladığınızda ilgili Alert’ler ekrana yansıyacaktır.

” All Alerts ” seçeneğinde; bu bölümde Şimdiye kadar oluşan Alertlerin tümünü görebiliriz. Örnek olarak : Database’de Boş alanım kalmadığına dair sinyali verildiğini görürüz.

Eğer bu uyarıların e-posta adresinize mail olarak gelmesini isterseniz. Gelmesini istediğiniz uyarının üzerine sağ tıklayarak ” Create Subscription “ seçeneğini seçeriz.

” Subscription Name “ kısımına uyarıların geleceği Mail’in başlığı olarak gözükmektedir. ” Email Address “ kutucuğuna Alert ve Monitoring için oluşturmuş olduğunuz mail adresine mail gelmesi için belirtmeniz gerekir. ” E-mail Language “ bölümünde e-mail dilini seçerek ” OK “ seçeneğini seçeriz.

” Subscription ” seçeneğinde, önceki ” Alerts ” seçeneğinde oluşturmuş olduğumuz Subscription’lar listelenmektedir.

Oluşturmuş olduğumuz ” Subscription “ seçeneğini seçerek ” Configure Email Notification “ seçeneğini seçerek e-posta yapılandırmalarını gerçekleştirebilirsiniz.

Organizasyonunuza ait SMTP sunucu bilgilerini buraya yazarak alert’lerin şirket maillerine gelmesini sağlayabilirsiniz.

Makalemi zaman ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Diğer makalelerimde görüşmek üzere.

Faydalı olması Dileğiyle.

Özdemir Mustafa

21 Temmuz 1992 tarihinde İstanbulda Doğdum. Özel Bir Bankada Sunucu ve Sanal Sistemler ekibinde görev alıyorum. Aynı zamanda Gazi Üniversitesinde Bilişim Enstitüsü Bilişim Sistemleri Anabilim Dalında Yüksek Lisans yapıyorum. 2010 yılından beri bilişim sektöründe çalışıyorum. Bu sektöre ilk başladığımdan beri öğrendiğim ve yaşadığım teknik sorunları belgelemeye çalıştım ve dokümantasyon konusunda kendimi çok geliştirdim. Geliştirdiğim bu beceri ile insanlara faydalı içerikler üretmeye başladım. Makalelerimi okuyan deneyimli meslektaşlarım, yeni başlayanlar ve öğrenciler için Microsoft ürünleri ile ilgili çok fazla içerik üretmeye çalışıyorum ve üzerinde çalışmaya devam ediyorum. İçerik üretmekten gerçekten keyif alıyorum. Microsoft ürünleriyle ilgili çeşitli Portal ve Blog sitelerinde yazar olarak görev alıyorum. 2020 yılı itibari ile Türkiye'nin en büyük Çözümpark Bilişim Portalında yazar olarak görev almaya başladım. Bu başlangıçla birlikte birden fazla blog ve siteden teklif almaya başladım. İnsanlara daha fazla içerik üretebilmek adına Linkedin sayfası ve Microsoft Azure Bilgi Paylaşım Platformu adlı grup üzerinden binlerce kişiye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bunun son derece motive edici olduğunu söyleyebilirim ve bu sayfada ve grupta haftalık bazen de günlük olarak ürettiğim içerikler var. İnsanlara faydalı olması ve geri dönüşleri beni daha çok yazmaya sevk ediyor. Gönüllülük kapsamında birden fazla kuruluşta Microsoft ürünleri ile ilgili etkinlikler, eğitimler, çalıştaylar düzenliyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.