Microsoft System Center Yönetim Ailesi

SCCM Konsolundaki Uyarılar (SCCM in Alerts)

Bu makalemizde SCCM sistemindeki uyarılardan bahsedeceğiz.

Sistemimizde uyarıları gösteren bölümümüz mevcut. SCCM Console ekranında incelemek için o menüye doğru gidelim.

Bunun için SCCM Console ekranından ” Monitoring ” bölümüne girerek “Alerts “ klasörünü inceleriz. İsterseniz klasör kırılımında görülen Active Alerts, All Alerts vb. seçenekleri inceleyelim.

Active Alerts seçeneğinde ; SCCM sistemiyle alakalı aktif alertiniz varsa ; ” Active Alerts “ seçeneğini tıkladığınızda ilgili Alert’ler ekrana yansıyacaktır.

” All Alerts ” seçeneğinde; bu bölümde Şimdiye kadar oluşan Alertlerin tümünü görebiliriz. Örnek olarak : Database’de Boş alanım kalmadığına dair sinyali verildiğini görürüz.

Eğer bu uyarıların e-posta adresinize mail olarak gelmesini isterseniz. Gelmesini istediğiniz uyarının üzerine sağ tıklayarak ” Create Subscription “ seçeneğini seçeriz.

” Subscription Name “ kısımına uyarıların geleceği Mail’in başlığı olarak gözükmektedir. ” Email Address “ kutucuğuna Alert ve Monitoring için oluşturmuş olduğunuz mail adresine mail gelmesi için belirtmeniz gerekir. ” E-mail Language “ bölümünde e-mail dilini seçerek ” OK “ seçeneğini seçeriz.

” Subscription ” seçeneğinde, önceki ” Alerts ” seçeneğinde oluşturmuş olduğumuz Subscription’lar listelenmektedir.

Oluşturmuş olduğumuz ” Subscription “ seçeneğini seçerek ” Configure Email Notification “ seçeneğini seçerek e-posta yapılandırmalarını gerçekleştirebilirsiniz.

Organizasyonunuza ait SMTP sunucu bilgilerini buraya yazarak alert’lerin şirket maillerine gelmesini sağlayabilirsiniz.

Makalemi zaman ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Diğer makalelerimde görüşmek üzere.

Faydalı olması Dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.