Haberler

Samsung ve AMD Ortaklığı Işın İzlemeyi Mobile Getirecek

Samsung, Exynos serisi işlemcilerini grafik tarafında güçlendirmek için AMD ile ortaklığa gitmişti. Çalışmalar yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.

AMD’nin grafik teknolojisinden yararlanmak isteyen ve özellikle amiral gemisi pazarında diri kalmaya çalışan Samsung, AMD ile birlikte işlemci geliştireceğini açıklamıştı. Exynos işlemcilerinde RDNA 2 grafik teknolojisinden yararlanacak olan Samsung, amiral gemisi telefonlarında GPU performansını arttırmayı hedefliyor.

Şirket tarafından “Yeni nesil Exynos SoC” olarak tanımlanan işlemci hakkında detayların bu yıl içerisinde açıklanacağı bildiriliyor. Ancak ortaya çıkan bazı bilgiler işlemcide bulunan özellikler hakkında fikir edinmemizi sağlıyor.

Samsung Exynos

AMD ise bu konuda oldukça iddialı. RDNA 2 mimarisi sayesinde ışın izleme (Ray Tracing) ve değişken oranlı gölgeleme özelliklerini mobil pazarda göreceğimizi söyleyebiliriz.

AMD CEO’su Lisa Su yaptığı açıklamada “RDNA 2 teknolojisinin bir sonraki durağı yüksek performanslı cep telefonu pazarı olacak” ifadesinde bulundu. AMD mobil pazarda grafik inovasyonunu hızlandırmak için bir kaç yıldır Samsung’la ortaklık kurduklarını ifade eden CEO, bir sonraki amiral gemisinde RDNA 2 teknolojisini kullanacaklarını açıkladı.

Konuyla ilgili fazla bilgi vermekten kaçınan Lisa Su, Samsung’un bu yıl içinde daha fazla bilgi vermelerini sabırsızlıkla beklediğini ifade etti.

Kaynak: theverge.com

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu