Haberler

Facebook Hesabını Silmek Oculus VR Kütüphanesinin Tamamını Silecek

Eğer Facebook hesabınızı silerseniz ve Oculus VR başlığına sahipseniz, parasınız ödediğiniz oyun kütüphanenizin tamamını kaybedeceğiniz ortaya çıktı. Gamespot’un pazartesi bildirdiğine göre de yeni bir hesap açsanız dahi Oculus VR oyunlarınızı geri alamayacaksınız. Hesabınızı dondurmak ise hesabınızı tekrar aktive ettiğinizde oyunlarınızı geri alabileceğiniz anlamına geliyor.

Facebook’un Oculus kullanıcılarını cihazlarına Facebook hesaplarıyla bağlanmak zorunda bırakacak olmasının etkisi henüz geçmemişken, Facebook listeye yeni bir gaf daha ekledi.

Facebook hesabın silinmesi durumunda sahip olunan Oculus içeriğinin de silineceğini onayladı. Ama sadece Facebook hesabı ile Oculus hesabını birbirine bağlamışsanız. Ve hala bağlamadıysanız bile 2012’de bütün Oculus hesapları Facebook’a geçmek zorunda bırakılacak, aksi takdirde kullanıcılar Oculus’da parasını ödedikleri oyunlara ulaşamayacaklar. Facebook’a göre bu durumun Playstation ve Nintendo hesabının silinmesi durumunda oradaki oyun kütüphanenizi kaybetmekten bir farkı yok. Tabii bu yorum Sony ve Nintendo, bizi oyunu oynadığımızdan alakasız 2. bir platforma daha üye olmaya zorlasaydı geçerli olabilirdi…

Sosyal ağ, hesaplarını silmeye karar verenleri Oculus içeriklerini de kaybedecekleri üzerine uyarırken, aynı zamanda verilen 30 günlük cayma sürecinde hesap silimini iptal edebileceklerini hatırlatıyor.

Eski Oculus cihazları için herhangi bir zorlama şu an için bulunmasa da, Oculus Quest 2 başlıklarını bir Facebook hesabı olmadan kullanamıyorsunuz bile.

Banlanmış Facebook hesapları ise Oculus kütüphanelerine asla ulaşamayacaklar.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.