Haberler

Sahte Windows 11 Installer’lar Sistemlere Zararlı Yüklüyor

Siber saldırganlar, reklam yazılımları ve diğer kötü amaçlı araçlarında içinde bulunduğu Windows 11 yükleyicilerini dağıtarak sistemleri istismar etmeye başladılar.

Microsoft, geçtiğimiz günlerde lisanslı kullanıcıları için yükseltme yönergeleri paylaşmıştı ancak yüzlerce kullanıcı, resmi olmayan kaynaklardan halihazırda indirilen yükleyicileri kullanıyor bu da sistemlerin enfekte olmasını ve bu enfekte olmuş sistemler üzerinde zararlıların yayılmasına yol açıyor.

Sahte Windows Etkinleştiricileri Kötü Amaçlı Yazılımları Beraberinde Getiriyor

Daha önce saldırganlar tarafından özel olarak hazırlanmış Windows 11 yükleyicilerini kullanan kullanıclar bunun üzerinde yine özel olarak hazırlanmış aktivasyon yazılımlarını kullanarak sistemler güvenliklerini tamamen yitirmelerine sebebiyet veriyor.

Windows 11’i Resmi Kanallar Aracılığıyla Yüklemek Çok Önemli

Sahte Windows 11 yükleyicileri tarafından sistemlerin istismar edilmesini engellemek için Microsoft’un resmi kaynaklarını kullanmak çok önemli.

Windows 11, Windows Insider programına kayıtlı tüm kullanıcılar  tarafından kullanılabilir ve herhangi bir Windows 10 bilgisayarına kurulabilir. Windows Insider programına kaydolduktan sonra, Ayarlar  >  Güncelleme ve Güvenlik  >  Windows Insider Programı’na giderek Windows 11’e yükseltebilir  ve ardından Windows güncellemesini almak için Geliştirme Kanalını etkinleştirebilirsiniz.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.