Haberler

Rusya’da, Facebook ve Twitter’dan Sonra Instagram’da Yasaklandı

Rus internet gözlemcisi Roskomnadzor, Facebook ve Twitter sosyal ağlarını engelledikten bir hafta sonra Instagram’ın Rusya’da da yasaklanacağını duyurdu.Geçen haftaki karar, Meta’nın Kremlin yanlısı medya kuruluşlarını ve haber ajanslarını (örneğin, RIA Novosti, Sputnik ve Russia Today) platformlarına uygulamaya başladı ambargo sonrası başladı. Ancak bu sefer Instagram’ın yasağı, Instagram’ın ana şirketi Meta’nın bazı ülkelerde Facebook ve Instagram’da Rus işgalcilere ve Rus ve Belarus Cumhurbaşkanlarına karşı şiddet içeren paylaşımlara izin vermesinden sonra alındı.

Bu açıklamadan sonra Meta’nın küresel işlerden sorumlu başkanı Nick Clegg, Instagram’ın yasağına yanıt olarak, Rus işgalcilere karşı şiddet çağrılarına izin verme kararının yalnızca Ukrayna’dan yapılan gönderiler için geçerli olduğunu, çünkü Ukraynalıların işgalci orduya karşı öfkelerini ifade etme hakkına sahip olması gerektiğini söyledi. Clegg, “Rus halkıyla bir kavgamız yok. Rus halkına göre nefret söylemine ilişkin politikalarımızda hiçbir değişiklik yok” dedi.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.