Haberler

Synology ev ve ofisler için tasarlanmış yüksek hızlı ve güvenlik sağlayan RT6600ax’ı piyasaya sürdü

Taipei, Tayvan – 11 Mayıs 2022 – Synology bugün, ev ve ofislere hızlı ve güvenli bağlantı sağlamak için tasarlanmış yüksek hızlı ve güvenlik odaklı bir yönlendirici olan RT6600ax‘in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Yeni Synology Router System (SRM) 1.31tarafından desteklenen RT6600ax, tamamen bağlı cihazlardaki büyük artış ve kullanıcıları sürekli artan güvenlik tehditlerine karşı koruma gerekliliği dahil olmak üzere modern ağ ortamlarının zorluklarını gidermek için donatılmıştır.

Performans ve kararlılık için tasarlanan

Synology’nin ilk Wi-Fi 6 sertifikalı yönlendiricisi RT6600ax; daha iyi veri şifreleme, programlama ve sinyal izolasyonu sayesinde daha güvenilir Wi-Fi sağlar. WAN veya LAN dağıtımı için yapılandırılabilen 2,5 GbE bağlantı noktası, kullanıcıların Çoklu Gig internet bağlantılar veya NAS gibi yüksek performanslı cihazların yanı sıra yüksek hızlı kablosuz ana taşıyıcıdan yararlanmasını sağlar. Birden fazla cihaz bağlı ve tüm özellikler etkinleştirilmiş olsa bile dört çekirdekli 1,8 GHz işlemci, yüksek bağlantı hızları ve hızlı çalışma sağlar.

Üç bant teknolojisi, cihaz dağıtımını optimize etmek için Smart Connect ile birlikte çalışarak veri iletiminde tıkanıklıkları ortadan kaldırır. Yeni lisanslı 5,9 GHz spektrumu ile uyumluluk; 6,6 Gbps kablosuz iş hacmi,daha yüksek eş zamanlı bağlantılar ve daha hızlı VPN sunucu performansı için 80 ve 160 Hz’de DFS olmayan kanalların kilidini açar.

Sağlam bir ağ temeli oluşturan

RT6600ax, Synology’nin yönlendiricilere yönelik sezgisel işletim sisteminin en son sürümü olan SRM 1.3 ile desteklenir. Ağ yönetimi özelliklerini büyük ölçüde genişleten geliştirmeler ve ek işlevler ile SRM 1.3, günümüzün ağ ortamlarında beklenen daha iyi güvenlik ve daha fazla esneklik taleplerini karşılar.

Her biri üç adede kadar Wi-Fi SSID’si eşlemek için kullanılabilen beş adede kadar ayrı ağ oluşturma seçeneği, çok amaçlı ağ ortamlarını yönetirken güvenliği güçlendirmeyi kolaylaştırır.3 Tek yönlü güvenlik duvarı kuralları, IoT ekipmanı gibi daha az güvenli cihazlara olan ve bu cihazlardan gelen bağlantıyı sınırlamak amacıyla her bir ağ için bağımsız olarak yapılandırılabilirken 802.1q standardı desteği; yönlendirici, AP ve mesh yapılandırmalarındaki mevcut ağlara entegrasyonu kolaylaştırır.4

Daha iyi internet için kapsamlı araçlar

En son güncelleme, SRM’nin web filtreleme, trafik kontrolü ve yeni nesil Synology yönlendiricilere uzaktan erişim için çeşitli uygulamalarını da beraberinde getiriyor.

Safe Access/ Güvenli erişim

Her kullanıcıya ait profiller, belirlenen koşullar karşılandığında çevrimiçi harcanan süreyi sınırlandıracak veya göz atmayı engelleyecek şekilde yapılandırılabilir. Aynı profile atanan cihazlar, tekrarlanan manuel yapılandırmaya gerek kalmadan aynı internet erişim kuralları kümesini paylaşır. Hala internet erişimi kontrolü ile denetimi gerektiren ve herhangi bir kullanıcıya ait olmayan cihazlar için (ör. Misafir cihazları veya yeni cihazlar), ağa özel profiller de mevcuttur.

Ebeveyn denetimi özellikleri arasında internet kullanım süresini sınırlama (programa göre veya kota tabanlı bir sisteme göre), tüm web sitesi kategorilerini veya belirli etki alanlarını izin/engelleme listeleriyle filtreleme ve YouTube, Google, Bing ve DuckDuckGo için güvenli arama seçenekleriyle uygunsuz arama sonuçlarını kısıtlama bulunur. DNS ve IP Tehdit İstihbaratı Veritabanı aracılığıyla ağ genelinde tehdit engelleme ve Google Güvenli Tarama desteği ile güvenlik artırılmıştır.5

Trafik Kontrolü

Kullanılabilir bant genişliği, belirli ihtiyaçlar ortaya çıktığında tek bir istemciye veya uygulamaya öncelik vererek bağlı cihazlar arasında dağıtılabilir. Gerçek zamanlı ve geçmiş veriler, otomatik olarak veya istek üzerine oluşturulan ve CVS veya HTML formatlarında kolayca paylaşılabilen trafik raporlarıyla ayrıntılı denetlemeleri destekler.

VPN Plus

Uzaktan çalışanlar ve hibrit ekipler, SRM’nin uzaktan bağlantı araçları setinden yararlanarak doğrudan kendi tarayıcılarından (WebVPN) yalnızca intranet web sitelerine erişebilir, özel bir istemciyle çeşitli protokoller (SSL VPN) üzerinden yüksek performanslı bağlantılar kurabilir, farklı ağlarda basit kaynak paylaşımı için birden fazla konuma köprü kurabilir (Site-to-Site VPN) ve RDP/VNC standardı (Uzak Masaüstü) ile uyumlu cihazların uzaktan çalışmasını sağlayabilir.

Daha güçlü mobil yönetim

SRM’nin yenilenen yardımcı mobil uygulaması DS router, hareket halindeyken gelişmiş bir ağ yönetimi deneyimi sunar. 2.0 sürümü6; yeni kablosuz ağlar oluşturma, web filtrelemesi ve ebeveyn denetimi yapılandırma, trafik kontrol düzenleri ayarlama ve daha birçok özellik dahil olmak üzere daha önce SRM’ye özel olan işlevleri akıllı telefonda da kullanma olanağı sağlıyor.

Erişilebilirlik

RT6600ax bölgenizde hemen satın alınabilir.

1.     SRM 1.3 şu anda yalnızca RT6600ax ünitelerinde mevcuttur. Bu yıl içinde erişilebilirlik genişletilerek diğer Synology Router’larda (MR2200ac ve RT2600ac) da mevcut olacaktır.

<=”” li=”” style=”box-sizing: border-box;”>

1.     Ağ başına birden fazla SSID yalnızca Smart Connect özelliği kapalıyken kullanılabilir.

2.     RT6600ax’in önceki nesil MR2200ac ve RT2600ac yönlendiricilere bağlanmasına yönelik destek, 2022’nin ikinci yarısında eklenecektir.

3.     Google Güvenli Tarama’yı etkinleştirmek için bir API anahtarı gerekir.

4.     DS router 2.0, SRM 1.2 veya daha yeni bir sürümü çalıştıran tüm cihazlar için kullanılabilir olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.