Haberler

Rockstar’dan Sonra Şimdi de 2K

Rockstar’ın veri ihlalinden henüz bir kaç gün geçmişken şimdi de 2K oyun üreticinin hacklendiği haberi geldi.

Saldırganlar , Amerikan video oyunu yayıncısı 2K’nın destek sistemini ele geçirdiği ve kullanıcıların şifrelerini çalmak için RedLine zararlısı içeren destek talepleri gönderdikleri belirtildi. 2K, NBA 2K, Borderlands, WWE 2K, PGA Tour 2K, Bioshock, Civilization ve Xcom dahil olmak üzere çok sayıda popüler oyun serisinin yayıncısı.

Gönderilen destek maillerinde ‘2K Launcher.zip’ adlı ekli bir dosya içeriyor. İndirilen arşiv, ‘2K Launcher.exe’ adlı 107 MB’lık bir yürütülebilir dosya içeriyor ve dosya özelliklerine göre bakıldığında bunun resmi bir 2K yürütülebilir dosyası olmadığını görülüyor.

İnidiren dosya VirusTotal ve Any.Run’da incelindeğinde içinde RedLine olduğu görülüyor. Sahte 2K Launcher’ı indirdiyseniz ve Windows cihazınızda çalıştırdıysanız, bilgisayarınızı hemen antivirüs yazılımı ile taramalı ve algılananları kaldırmalısınız. Ayrıca, sık kullandığınız sitelerdeki şifrelerinizi yeni güçlü bir şifreyle değiştirmeniz şiddetle tavsiye ediliyor.

Şu anda 2K, destek sistemlerini çevrimdışına almış gibi görünüyor ve kullanıcılar giriş kimlik bilgileriyle destek talebinde bulunamıyor.

2K’nın destek sistemine yapılan saldırının Rockstar Games’e yapılan saldırıyla ilgili olup olmadığı belirsiz ancak zamanlaması entersan, ilerleyen günler her şey gösterecek.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu