Haberler

Ransomware Saldırısı 157 Yıllık Koleji Kapattırdı

Lincoln College, kuruluşundan 157 yıl sonra kısa önce uğradığı fidye saldırı sonrası kapanma kararı aldı. Kolejin 1912’deki büyük bir yangın, İspanyol gribi, Büyük Buhran, Dünya Savaşları ve 2008 küresel mali krizi de dahil olmak üzere birçok felaketten sonra ayakta kalabilmiş ancak bu siber saldırı 157 yıllık eğitim kurumuna kapanma kararı aldırdı. Illinois Yüksek Öğrenim ve Yüksek Öğrenim Komisyonu’nu bu kalıcı kapatma hakkında bilgilendirdi ve Mütevelli Heyeti, bahar döneminin sonunda tüm akademik faaliyetlerin durdurulması için oy kullandı. Üniversitenin web sitesinde yayınlanan duyuruda , “Lincoln College, Aralık 2021’deki kabul faaliyetleri,tüm kurumsal verilere erişilmesini engelleyen ve Güz 2022 kayıt projeksiyonlarının sabote edilmesine yol açan bir siber saldırının kurbanı oldu. İşe alma, elde tutma ve bağış toplama için gerekli hiç bir sistemler çalışmadı. Neyse ki, hiçbir kişisel bilgi sızdırılmadı” dendi.

Fidye saldırıları, eğitim kurumları için sürekli bir tehdit

Lincoln College, geçen yıl fidye yazılımının vurduğu 1000’den fazla okuldan sadece biri. Yayınlanan rapora göre, ülke genelinde 62 okul, 26 kolej ve üniversitenin kampüsleri dahil olmak üzere seksen sekiz eğitim kuruluşu ve 1.043 ayrı okulda öğrenim kesintiye uğradı.

Kaynak: theregister.com , bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.